Şimdi Hizmet Zamanı

Partisinin Kavak İlçe Danışma Toplantısına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “ Artık seçim yok. Önümüzde 4 yıl kesintisiz hizmet var” dedi.

SAMSUN 29.08.2019, 23:37
Şimdi Hizmet Zamanı

AK Parti Kavak İlçe Danışma Toplantısı yapıldı. Toplantıya AK Parti İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ile partililer katıldı. Açılışını AK Parti ilçe Başkanı Osman Atlı’nın yaptığı toplantıya katılan Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, seçimli yılların artık geride kaldığını söyleyerek artık hizmete odaklandıklarını söyledi.

Halk Eğitim Merkezi binasında düzenlenen toplantıda İl Başkan Yardımcısı Mehmet Köse’de AK Parti iktidarları ile Türkiye’nin her alanda kalkınarak büyük bir değişim ve gelişim süreci yaşadığını kaydetti. AK Parti’nin 18. Kuruluş Yıl dönümünü kutlayarak sözlerine başlayan Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’ da, AK Parti’nin kuruluşundan buyana girdiği her seçimden oyunu artırarak çıkan yapısı ile Türk siyaset tarihine geçtiğini belirtti.

2014’te yüzde 47 oy oranı ile göreve geldiği Kavak’ta girdikleri tüm seçimlerde AK Parti’nin oyunu yüzde 73’e kadar artırdıklarını söyleyen Sarıcaoğlu, başarıların temelinde halkla bütünleşme, disiplinli çalışma, empati yapma ve takım ruhunun yattığını belirtti. Hizmette eşit davrandıklarını belirterek başarılarında istihdam ağırlıklı çalışmalarının da payı olduğunu anlatan Sarıcaoğlu, “Hizmette asla ayrım gözetmedik. İnsanı kucaklayan politikamızla daima halkımızın yanında ve içinde olduk. 2014’den buyana önceliğimiz hep istihdama dönük oldu. İlçenin stratejik konumunu, sunduğu avantajları ve sağladığımız destekleri anlatarak yatırımcının ilgisini çekmeyi başardık. Böylece OSB’de tam doluluk sağlamasına öncülük ederek 750 dolayında evladımıza iş imkânı sunduk. Sonuçta halka dokunan her çalışmamız girdiğimiz her seçimde partimize oy olarak dönüş sağladı. ”diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN GÜCÜNE GÜÇ KATTIK

Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz ise, AK Parti’nin kuruluşundan öncesi Türkiye ile bugünün Türkiye’si arasındaki farklılıklardan söz ederek 18 yılda tüm Türkiye’nin büyük bir kalkınma yaşadığını söyledi. Yılmaz, “ AK Parti Türkiye’nin yönetimini devraldığında karayollarında 8 milyon olan araç sayısı bugün 26 milyona ulaştı. O Yıllarda 30 milyon olan ihracatımız 180 milyar dolara ulaştı. 5 milyon turistten 50 milyon turiste çıktık ve Türkiye’nin enerji kurulu gücü en az 2 kat arttı.

Konuşmasında Kavak’ın yaşadığı hızlı gelişimine de dikkat çeken Yılmaz,”  ilçenin başlattığı bu sıçramanın bundan sonra da devam edeceğini bildirerek”  Kavak Samsun’un en cazip ilçesi olma yolunda ilerliyor. Ancak bunun devam etmesi de tüm ilçenin el birliği ile ortak hareket etmesinde. Küresel ısınma ile Kavak Samsun’da nemden bunalan insanların nefes alacağı bir yer olacak. İnsanlar artık kırsala kaçıyor. Ama bu süreçte sizlerde değerlerine sahip çıkın. Özellikle köylerdeki eski evlerinizi yıkmayın. “ diye konuştu.

ARKAMIZDA BÜYÜK BİRİKİMLER VAR

Daha sonra kürsüye gelerek AK Parti’nin 18. Kuruluş Yıldönümünü kutladığı AK Parti’nin ülkenin ve milletin umudu olduğunu söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan,” Partimiz 18 yaşındaki bir genç kadar coşkulu ve heyecanlı. Ve bu genç partinin arkasında büyük birikimler, büyük mücadeleler, büyük zaferler var” dedi.

AK Parti’nin kongrelerini birlik ve dayanışma içinde yapacağını ifade eden Karaaslan, “ Kongrelerimizi de büyük bir heyecan ve coşku ile yaparak, buradan da çok güçlü bir biçimde çıkacağız ve hep birlikte sevdamız olan ülkemiz ve milletimiz için çalışmayla devam edeceğiz. Artık seçimler bitti. Önümüzde milletimize kesintisiz hizmet edeceğimiz dört yılımız var. Halkımızın beklentilerini biliyoruz. Kongrelerimizden sonra hep birlikte kol kola yürüyeceğimiz yeni bir döneme başlayacağız” diye konuştu. Samsun’un Terme ve Salıpazarı ilçelerinde yaşanan sel olayına da değinerek bir kez daha yaşamını yitiren vatandaşlara rahmet yakınlarına başsağlığı dileyen Karaaslan, benzer acıların bir kez daha yaşanmaması için gereken önlemlerin en acil biçimde ele alınarak yerine getirileceğini kaydetti.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 14 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı