Sokak Hayvanları Unutulmadı

Covid-19 mücadelesi devam ederken birçok farklı alanda mücadeleye katılan İlkadım Belediyesi ekipleri sokağa çıkma yasağı süresince sokak hayvanlarını unutmadı.

SAMSUN 26.04.2020, 16:27
29
Sokak Hayvanları Unutulmadı

İlkadım Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ekipler korona virüs mücadelisi nedeni ile ihmal edilen sokak hayvanlarını unutmuyor. Sokağa çıkma yasağının uygulandığı günler dahil her gün İlkadım ilçesi sınırlarındaki bütün mahallelerde can dostlarımız için hazırlanmış kaplarla sokak hayvanlarına mama bırakılıyor. Daha sonra boşalan kaplar tekrar toplanırken bu işlem her gün aralıksız devam ediyor. Sokak hayvanlarının bu dünyayı birlikte paylaştığımız can dostlarımız olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; "Bu zor süreçte sokak hayvanları için aralıksız bir çalışma sürdürüyoruz. Siz değerli hemşehrilerimizden de bu çalışmada bize destek ve sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı olmanızı bekliyoruz" dedi.

DEMİRTAŞ; "SEVGİ VE ÖZVERİ İLE ÇALIŞIYORUZ"
İlkadım'ın 61 mahallesinde hergün aynı hizmeti vermenin büyük bir çaba, özveri ve sevgi istediğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; "Veteriner İşleri personelimiz bu zor işi hergün tekrarlıyor. Bu hayvanlara duyulan sevgi olmasa bunu yapmak mümkün olmazdı. Onlarla mahallemizi, sokaklarımızı ve hatta evlerimizi paylaşıyoruz. Bu nedenle sağlıkları ve beslenmeleri bizlerin sorumluluğu altında diye düşünüyoruz. Korona virüsü ile insanlık olarak zor bir sınavdan geçerken can dostlarımızı unutmamalıyız. Bunu yaparken de vatandaşımızın desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Bu zor günlerde daha duyarlı olmalıyız" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 02 Aralık 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45