Temel Armutçu: Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel ARMUTÇU 30 ağustos zafer bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

SAMSUN 30.08.2020, 14:45 30.08.2020, 17:07
27
Temel Armutçu: Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramımız. Ağustos'un 26'sını 27'sine bağlayan gece Ordumuzun hücumuyla Afyon'da başlayan, Aslıhan civarında kuşatılan işgalci Yunan birliklerinin, Mustafa Kemal Paşa'nın bizzat idare ettiği Dumlupınar Meydan Muharebesi'nde imha edilmesi ile Ordumuzun zaferiyle sonuçlanan Büyük Taarruz'u anmak için Ülkemiz ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde her yıl 30 Ağustos günü kutlanan Ulusal Bayramımızdır.

Birinci Cihan Harbinin bitimiyle birlikte, Anadolu toprakları dâhil olmak üzere, Osmanlı İmparatorluğu'nun tamamına yakını işgal edilmişti. İngiltere başta olmak İtalya ve Fransa'nın da destek verdiği Yunanlılar, başta İzmir olmak üzere Ege illerimizi, Bursa'yı işgal etti. Polatlı yakınlarına kadar da işgalini sürdürdü.

Tüm işgalci zalimlerin yaptığını Yunanlılar da yaptı. İşgal ettikleri yerlerimizi yaktılar, yıktılar ve insanlarımıza akla hayale gelmeyecek işkencelerle, hunharca katliamlar yaptılar.

Anadolu insanı, 26 Ağustos 1071 tarihindeki Malazgirt Zaferi ile  ecdatları tarafından kendilerine bahşedilen, işgale uğramış vatan topraklarını tekrar kazanabilmek adına, Mustafa Kemal Paşa'nın liderliğinde adına Kurtuluş Savaşı, İstiklal Mücadelesi dediği büyük bir mücadele vermiştir.

Bu bağımsızlık mücadelemizi verenler şunu çok iyi biliyorlardı: Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktı.

19 Mayıs 1919'da Samsun'da yakılan bağımsızlık meşalesi, 30 Ağustos 1922'de Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile Zaferle sonuçlanmıştır. 9 Eylül 1922'de coşkulu kutlamalarla, kahraman ordumuz İzmir'e girmiş ve 18 Eylül'de de Yunan Ordusu'nun Anadolu'yu tamamen terk etmesiyle Kurtuluş Savaşı'mız sona ermiştir.

İşgalci Yunan Ordusu'nun karşısında kazandığımız zaferimiz sonrasında da işgalci İngilizler, Fransızlar ve İtalyanlar işgal ettikleri topraklarımızı terk etmişlerdir.

Avrupalıların şımarık çocuğu olan işgalci Yunanlılara karşı Anadolu insanının ve Büyük Türk Milletinin vermiş olduğu bağımsızlık mücadelesi, emperyalist işgal altında olan tüm mustazaf ve mazlum halklara da örnek teşkil etmiştir.

Bu topraklar, 1071'den bugüne kadar kolay bir şekilde vatan olmadı bizlere. Vatan olarak korunması da kolay olmadı. Kıyamete kadar da vatanımız olarak kalacaktır bîiznillah.

Hala şüphe ile merak edenlere diyoruz ki; Biz Milli Görüşçüler olarak millî ve dini günlerimizi her daim önemsemişizdir. Kenan Evren'in 12 Eylül darbesi öncesi gazeteciler vasıtasıyla Erbakan hoca 30 Ağustos'un neresindedir? diye sorduğu soruya, Erbakan hocanın "biz 30 Ağustos'un ne karşısındayız, ne yanında, tam tamamına ortasındayız" diye cevap vermesini örnek olarak gösterebiliriz.

Bu toprakların vatanımız olmasında ve vatanımız olarak kalmasında emeği geçen herkesten Rabbim razı olur inşaallah.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Temel ARMUTÇU
Saadet Partisi Samsun İl Başkanı

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 05 Aralık 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45