Türk Diyanet Vakıf - Sen Temsilciler Toplantısı Samsun’da Gerçekleştirildi

Türkiye Kamu Sen'e bağlı Türk Diyanet Vakıf Sen Şubesinin organize ettiği Temsilciler Toplantısı, Samsun Öğretmenevinde yapıldı. 17 ilçe temsilcileri ve il temsilcisinin katıldığı toplantıda gündeme dair konular görüşüldü.

SAMSUN 16.02.2020, 13:54
40
Türk Diyanet Vakıf - Sen Temsilciler Toplantısı Samsun’da Gerçekleştirildi

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Türk Diyanet Vakıf-Sen) Genel Başkanı Nuri Ünal, Samsun Şubesi tarafından Öğretmenevi'nde düzenlenen temsilciler istişare toplantısına katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Samsun Türk Diyanet Vakıf Sen Samsun Şube Başkanı Ömer Karakurt, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek, Samsun'da yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Türk Diyanet Vakıf Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Sevgili Peygamberimizin (sas) “Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir” emri gereğince, hep hayra vesile olmanın hep hayırlı işler yapmanın gayreti içerisinde olduk. Allah’ın izni, sizlerin destek ve duaları ile bundan sonra da aynı duygular içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Amacımız, ülkemize,  çalışanlarımıza hizmettir. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanlarımızın huzurlu ve mutlu bir çalışma ortamını sağlamaktır. Bizlere emanet cennet vatan Türkiye’mizin kalkınmasına, ilerlemesine, birliğine ve dirliğine katkı sunmaktır. Niyetimiz hayırdır, akıbetimiz de Cenab-ı Hakk’ın izniyle hayrolacaktır.
Ülkemizin geleceği için; insanlarımızın birlik, beraberlik içerisinde, huzurlu, mutlu bir anlayışla kucaklaşması, birbirine güvenmesi ve inanması bizler için önemlidir. Unutulmaması gereken bu ülke bizim ve gidecek başka yerimiz yoktur. Şanlı ecdadımızdan emanet bu vatan topraklarını bizlerden sonra gelecek nesillere, emin bir şekilde taşımak hepimizin tarihi sorumluluğudur. Bunun aksine davrananlar vebalden kurtulamazlar.

Çalışanlarımızın görevde yükselmesi ve değerlendirilmesinde; adaletli bir şekilde, tecrübe, liyakat, bilgi ve birikimine önem verilmesi gereklidir. Hiç kimse çalışanları görüşünden, anlayışından ve sendikasından dolayı ötekileştiremez.” dedi.

Türkiye Kamu-Sen, ülkeye ve çalışanlarına hizmet etmek İçin uğraşıyor. Hak eden kendi hakkıyla, liyakatıyla, becerisiyle bir yerlere gelebilsin." dedi.
Şu veya bu siyasi parti temsilcisinin değil hak eden insanların hak ettikleri makamlara gelmeleri gerekliğini ifade eden Ünal, konuşmalarına şöyle devam etti: "Benim sendika üyem bir yere gelsin, benim hemşehrim veya şu siyasetçinin yakını bir yere gelsin değil. Kim hak ediyorsa o gelsin. Yüce dinimiz de "İşi ehline verin" diyor. İşi ehline vermezseniz sıkıntı olur. Hak etmediği halde birilerinin yakını olduğu için bir yerlere gelenler, bu ülkeyi buraya getirdi. Liyakatli, ehliyetli, bilgili, becerikli insanların bir yere gelmesi için çaba harcıyoruz" dedi.

Ünal, 3600 ek gösterge, İLİTAM, rotasyon, lojmanlar, amir-memur ilişkisi, sendikalar arası ilişkiler, MBSTS, hac ve umre görevlendirmeleri, 4/B sözleşmeli personelin durumu, vekil imam-hatip, müezzin-kayyım ve fahri öğreticilerin durumu ve genel konular hakkında bilgi verdi.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?

Namaz Vakti 05 Nisan 2020
İmsak 05:36
Güneş 07:06
Öğle 13:48
İkindi 17:25
Akşam 20:20
Yatsı 21:40
Günün Karikatürü Tümü