TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi Açıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 ilçede toplam 66 bin 403 dekar alanda 11 bin 456 çiftçiye fide, fidan ve tohum desteği sağlandı.

SAMSUN 14.09.2022, 17:58
TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi Açıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi 17 ilçede toplam 66 bin 403 dekar alanda 11 bin 456 çiftçiye fide, fidan ve tohum desteği sağlandı. Sağlanan bu destekle üreticilerin verimliliği arttı. Başkan Mustafa Demir, “Her alanda üreticimizin, çiftçimizin yanındayız. Üretim potansiyelimiz, birikimimiz, becerimiz son derece müsait. Samsun her alanda üreten bir şehirdir” dedi.

Tarımsal üretime ve bu alanda yapılan projelere değer veren Samsun Büyükşehir Belediyesi, ayrıca ürün çeşitliliğinin artmasına da katkı sağlıyor. Türkiye’nin en verimli ovalarına sahip olan Samsun’da  17 ilçede toplam 66 bin 403 dekar alanda 11 bin 456 çiftçiye, fide, fidan ve tohum desteği sağlandı. “Tohum bizden üretim sizden” mottosuyla üreticilere toprak ve iklim özelliklerine uygun tohum, fide ve fidan desteği sağlayan Büyükşehir Belediyesi, ürün çeşitliliğinin yanında verimliliği de artırdı.

FUARDA STANT AÇILDI
Bugün kapılarını açan TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki 7. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nda stant kuran Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, vatandaşlara yatırım ve projeler hakkında da bilgilendirme yaptı.

Tarım Fuarında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Şehrimiz, Türkiye’nin ender, mümbit bir üretim havzası. İki tane alüvyonlu ovasına sahip ırmak bulunuyor. Büyük ova kapsamında 3 tane ovamız var. Bizim bütün coğrafyamız üretim alanı. Biz artık nitelikli üretime gidiyoruz. Özellikle sebze ve meyvede hem iç piyasada hem yurt dışında, rekabet edilebilmesi için nitelikli, kaliteli, daha çok örtü altı üretime girmek zorundayız” diye konuştu.

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 07 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı