Ücretsiz Nöbetçiler

Esnek mesai kapsamında çalışıp ayrıca nöbet tutan sağlık personelinin, tutmuş olduğu nöbetlere karşılık ödenecek ücretler hesaplanırken esnek mesai kapsamında çalışıyor ise bu sürelerin mahsuplaştırıldığı ve nöbet ücretlerinin ödenmeyeceği bilgisi huzur suzluk yarattı.

SAMSUN 06.05.2020, 00:58
13
Ücretsiz Nöbetçiler

Türk Sağlık Sen Samsun Şubesi Başkanı Erdoğan Çakmak ,sağlık çalışanlarının koronovirüs salgını nedeniyle özverilerinin üstüne ağır bir sorumluluk ve yük eklendiğini, buna rağmen canı pahasına çalıştıklarını hatırlatarak, şunları söyledi:

“Her ortam ve koşullarda görevlerinin başında olan sağlık çalışanlarının fedakârlıklarının karşılığı ödenemez. Ölümle yüz yüze olan durmadan çalışan sağlık çalışanlarının nöbet ücretleri kesilmesin.

İzin değil, ücret istiyorlar

Sağlık çalışanları idarelerin aldığı: ‘nöbet ücreti verilmesin, izin kullandırın talimatı’ karşısında şoka uğradılar. Hastalık risklerinin artmasına rağmen, bir de nöbet ücretinin kesilmesi, ‘herkesçe yaptıkları çalışmalarla ayakta alkışlanan sağlık çalışanları açısından’ ücret dengesizliğine dönüştü.

Normal çalışmalarında nöbet ücreti alırken, covet 19 nedeniyle sağlık riskleri arttı. Bu kez de nöbet ücretlerine göz dikildi. Bu uygulamadan biran önce vazgeçilerek nöbet izni yerine nöbet paraları ödenmelidir.”

Samsun Türk sağlık şube başkanı
Erdoğan çakmak

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 26 Kasım 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45