USTA’DAN GÜLSAN İÇİN MECLİS ARAŞTIRMA ÖNERGESİ!

Samsun Milletvekili, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Erhan Usta, Gülsan Sanayi Sitesi için TBMM’ye araştırma önergesi verdi.

SAMSUN 08.03.2021, 11:35
USTA’DAN GÜLSAN İÇİN MECLİS ARAŞTIRMA ÖNERGESİ!

Geçtiğimiz günlerde Gülsan esnafını ziyaret eden Usta, esnaflarla toplantı düzenlemişti. Aradan çok zaman geçmeden Gülsan için TBMM’ye araştırma önergesi sunan Usta, “taşınmak istenen yerde dükkân fiyatları maliyetinin iki katı” dedi.

Ufak dükkân sahiplerinin buraya taşınabilmesinin mümkün olmadığını vurgulayan Usta, “100m2 kare dükkân için yaklaşık 400.000 TL para isteniyor” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesinin bu işten kar gütme amacının olduğunu söyleyen Usta, mevcut dükkân sahibine %50 indirim yapılmasını yani maliyet fiyatına verilmesi gerektiğini söyledi.

İşte, önümüzdeki günlerde TBMM Genel Kurulunda görüşülmesi beklenen Gülsan Sanayi Meclis Araştırma Önergesinin detayları:

Fiyatlar, mevcut dükkân sahipleri için %50 indirim yapılarak, maliyet seviyesine çekilmelidir. Dükkân sahiplerinden yeterli talep olmaması durumunda mevcut fiyatlardan dışarıya satış yapılmalıdır.

Başvurudan 6 ay ve 1 yıl sonra alınacak olan toplamda %15’lik ara ödeme kaldırılmalıdır.

Teslim tarihinden itibaren başlayacak olan ve 60 ay olarak belirlenen vade sayısından vazgeçilerek, en az 120 aya çıkarılmalıdır.

Memur maaş artış oranı nispetinde yapılacak olan artıştan vazgeçilmelidir.


 

Yorumlar (0)
13
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 25 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı