Yapı Kontrol Personeline İmar Kanuna Yönelik Eğitim Semineri Verildi

İlkadım Belediyesi çalışan personeline yönelik eğitim seminerlere ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda faaliyetlerin verimli hale getirilmesi ve vatandaşların sorunlarına hızlı çözümüne yönelik imar mevzuatı hakkında yapı kontrol personellerine hizmet içi eğitim semineri düzenlendi.

SAMSUN 11.06.2021, 14:11 11.06.2021, 14:45
Yapı Kontrol Personeline İmar Kanuna Yönelik Eğitim Semineri Verildi

İlkadım Belediyesi Yapı kontrol Müdürlüğü personellerine yönelik Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen eğitim seminerlerinde; imar kanunu, yapı denetim kanunu, planlı ve plansız alanlar imar yönetmeliği, otopark ve sığınak yönetmeliği” konularında mevzuat hükümleri uygulamaya yönelik değerlendirmelerle birlikte mevzuata hakim olabilme, kurumdaki iş ve işlemlerin sağlıklı ve sorunsuz ilerleyebilmesi, ayrıca  personel ile vatandaşların mağdur olmaması için resmi gazete ve görev, yetki ve sorumluluklarıyla ilgili belgeleri mutlaka okumaları yönünde personele tavsiyelerde bulunuldu.

Her türlü mimari proje ve yerinde iskan aşamalarında, başta asansör sistemi olmak üzere, mutlaka ortopedik, duyma ve görme engelli insanlarımızın da yaşamını kolaylaştıran tedbirler anlatıldığı seminerde  günlük olarak vatandaşların  yaygın halde kullandığı  asansör güvenliği ve periyodik kontrolünün önemine değinildi.

“Değişen mevzuat hükümleri konusunda personelimizin bilgilerini güncel tutuyoruz”

Hizmet içi eğitim seminerlerinin önemine değinen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,“ Mevzuat hükümlerinin sürekli olarak değişmesi dolayısıyla personellerimizin yeni mevzuat hükümlerine uygun olarak iş ve işlem yapması çok önemlidir.  Teknolojinin hızla geliştiği sosyal ve ekonomik alanlarda yeniliklerin ve dolayısıyla bilginin arttığı, kurumlarda personel yönetimi kavramının yerini insan kaynakları yönetimine bırakmaya başladığı, toplam kalite yönetimi uygulamalarının hız kazandığı bu dönemde, personelde aranan yeterliliklerde değişmektedir. Böyle bir ortamda kurumlarda çalışan personele gerekli yeterlilikleri kazandırmak için yapılan hizmet içi eğitimin önemi her geçen gün biraz daha artmaktadır. Özellikle yerel yönetimlerde bu daha da önem kazanmaktadır. Yerel yönetimlerde personele yapmakta olduğu işin daha iyi yapılmasını sağlamak için gerekli bilgi ve yeteneği kazandırmak ve geliştirmek gereklidir. Bu kamu görevlilerinin verimliliğini yükseltilmesi açısından, hizmetin zamanında ve yerinde görülmesi, hizmette etkinliğin artırılması açışından zorunludur” diye konuştu.

Yorumlar (0)
30
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 13 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı