Yeniden Küllerimizden Doğacağız

Türkiye'de orman yangınlarının 9. gününde 192 orman yangınında 180'ninin kontrol altına alındığını ve halen yangın söndürme çalışmalarının sürdüğünü "Orman Kahramanlarımızın " ve yöre halkının yangını kontrol altına alma çalışmalarına büyük bir özveri ile devam ettiklerini içimiz yanarak izliyoruz .

SAMSUN 10.08.2021, 00:00
Yeniden Küllerimizden Doğacağız

Biz bugün Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi temsilcileri olarak "Orman Kahramanlarimiza teşekkür etmek ,moral vermek için Samsun il Tarım ve Orman Müdürümüz    sayın İbrahim Sağlam    , Samsun Orman İşletme müdürümüz sayın Menderes Özkolay ve işletme müdür yardımcısı sayın Özlem Avcı Güleri ziyaret ettik.

Öncelikle bu kadar yoğunluk içerisinde bize vakit ayırdıkları için teşekkür ederiz.

Konuşmalarımız esnasında Samsun il bölgesindeki Orman Kahramanlarımızın gunlerdir yangın bölgelerinde olduklarını ve kendilerinde heran göreve cagrilmak üzere hazır olduklarını duymak  bizleri duygulandirmistir.

Karşılıkli sohpetlerimizde

Karadeniz bölgesinin eğitim ,sağlık,sanayi,ticaret,ulaşım ve ekonomi açısından en gelişmiş kalkınma da birinci derecede öncelikli yörelerden Karadeniz'in Başkenti ve Atatürk'ün Şehri olarak tanıtılan Samsun geneli zengin ormanlara sahip olduğunu (137.104.80 hektar) ve herhangi bir yangın durumunda halk olarak neler yapmamız ve yapmamamız gerektiğini öğrendik.

Bizler en azından Atakum bölgesi için Atakum Belediyesi ve tabiki Belediye başkanımız Av Cemil Deveci ile birlikte halkın bilinçlenmesi için elimizden ne gelirse yapacağımıza ve en kısa zamanda 18 _60 yaş arası gücü kuvveti yerinde olan kişilere Samsun Orman İşletme Müdürlüğü tarafından verilecek yangın eğitimleri ile gönüllü bir grup oluşturacağımız konusunda fikir birliğine vardık.

Buradan halkımızın büyük bir kurtuluş mücadele bilinci ile bir olmaya ve anka kuşu misali küllerinden yeniden doğacağı günlere birlikte varacağımızın duygusu içindeyiz. Tüm Türkiye bir yürek olduk yeni bir destan yazmaya her bir ağaç yerine binelercesini dikeceğimize canı yanan evsiz kalan tüm canlılara yeni yuvalar kuracağımıza birlikte and içelim.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 26 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı