Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan Bayramını Kutladı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

SAMSUN 23.04.2020, 03:13
Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan Bayramını Kutladı

"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, Türkiye Cumhuriyeti'nin temel kurumlarından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılışının 100. yıl dönümünü gururla kutluyoruz.

100. yılına ulaşmanın büyük bir onurunu yaşadığımız Gazi Meclisimiz, her vatandaşın milli iradesinin yansıması, bütün fertlerin düşüncelerini ve duygularını taşımaktadır.

Millet iradesinin oluşturduğu 23 Nisan 1920’de Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde kurulan TBMM, halkın doğrudan ülke yönetimine ortak olmasını sağlamış, bu önemli bir dönüm noktası olarak tarihte yerini almıştır. ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ vurgusuyla Türk Milleti’nin büyük uyanışı ve Kurtuluş Mücadelesi'nin en önemli oluşumu olan TBMM, yurt satında temsil yetkisini kazanmıştır. Meclisin açılmasıyla birlikte düşman işgaline karşı daha güçlü bir mücadele, kenetlenme ile bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelleri oluşturulmuştur.

Büyük kazanımlarla Türkiye dünyada sayılı devletler arasında yerini almış ve yükselişini de hızla sürdürmektedir. 23 Nisan tarihinin taşıdığı anlam ve öneme sahip çıkmak, bu mirası gelecek nesillere aktarmak zorundayız.  Barışın, saflığın, umutların simgesi olan,  geleceğimiz olarak gördüğümüz çocuklarımıza 23 Nisan’ın bayram olarak hediye edilmesi ayrı bir önem taşımaktadır. Dünya çocuklarının kutladığı tek bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, sevginin, kardeşliğin ve barışın Türkiye topraklarında yeşermesini sağlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacak olan çocuklarımıza her daim güveniyoruz.

Küresel salgın koronavirüs nedeniyle bu yıl 23 Nisan kutlamaları planlanan şekliyle gerçekleştirilemiyor. Ama yüreğimizdeki coşku ve bağlılık hepimizi birbirimize kenetliyor. Açılışının 100. Yılı dolayısıyla TBMM Genel Kurulu’nda '23 Nisan Özel Oturumu' gerçekleşecek. Cumhurbaşkanlığı tarafından "7 Tepenin Şehrinden 7 Kıtaya" sloganıyla konser ile 7 kıtaya sesleneceğiz. TBMM Başkanımız Sn. Mustafa Şentop’un çağrısıyla 23 Nisan akşamı saatler 21.00’da evlerimizden ve balkonlarımızdan tek yürek olarak İstiklal Marşımızı birlikte okuyacağız. Herkesi  büyük coşkuya davet ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anarken, 100. yıl da  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutlarım"

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ocak 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı