Başkan Demir:'BİRLİKTELİĞİN GÜCÜNÜ DÜNYAYA GÖSTERDİNİZ'

Samsun Büyükşehir Belediyesi Dragon Bot Takımı'nı ağırlayan Başkan Mustafa Demir, "Sizler tıpkı 100 yıl önceki Kurtuluş Mücadelesi'ndeki ruh gibi Türk milletinin birlikteliğinin gücünü tüm dünyaya gösterdiniz" dedi

Başkan Demir:'BİRLİKTELİĞİN GÜCÜNÜ DÜNYAYA GÖSTERDİNİZ'

19 Mayıs 1919'un 100'üncü Yılı etkinlikleri kapsamında İstanbul'dan devraldıkları bayrağı 830 kilometre kürek çekerek Samsun'a ulaştıran Büyükşehir Belediyesi Dragon Bot Takımı, Başkan Mustafa Demir'i makamında ziyaret etti.

TIPKI 100 YIL ÖNCEKİ GİBİ
Anakentspor Kulübü Başkanı Kadir Koçak'ın da yer aldığı ziyarette Başkan Mustafa Demir, "Sizin yaptığınız spor ve 830 kilometre kürek çekerek gerçekleştirilen yolculuk büyük bir meşakkat istiyor. Tüm sporcular olarak birlik ve beraberlik halinde harekete etmeniz gerekiyordu. Sizler de bunu en güzel şekilde başardınız. Yüreklerinizi birleştirerek birlik ve beraberlik halinde tüm güçlüklerin üstesinden gelineceğini tüm dünyaya gösterdiniz. Tıpkı 100 yıl öncesinde 19 Mayıs 1919'da olduğu gibi. Her birinizi yürekten kutluyorum" dedi. 

TEŞEKKÜR BELGESİ VE HEDİYELER
Ziyaret sonunda Başkan Mustafa Demir tarafından Dragon Bot Takımı'na 'Teşekkür Belgesi' ve sporculara çeşitli hediyeler takdim edildi. Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü ve Dragon Bot Ekibi'nin Antrenörü Zafer Benli de Başkan Mustafa Demir'e Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıktığı geminin maketini hediye etti. Birlikte hatıra fotoğrafı çekimi sonrasında ziyaret sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER