Başkan Mustafa Demir'den Önemli Açıklamalar

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  " Belediye idaresini seri, bilinçli, akıllı ve geleceğe uygun şekilde yapılandırmaya devam ediyoruz. Türkiye'nin örnek belediyesi olacağız" dedi

SAMSUN'UN EN İYİLERİ 30.05.2019, 17:29
Başkan Mustafa Demir'den Önemli Açıklamalar

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Atakum İlçe Başkanlığı'nın iftar yemeğine katıldı. Burada yaptığı konuşmada önemli mesajlar veren Demir, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin yereldeki ayağı olarak hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Samsun Büyükşehir'i Türkiye'nin örnek belediyelerinden biri haline getireceğiz" dedi.

SERİ, BİLİNÇLİ, AKILLI YAPILANDIRMA
İftar yemeğinin ardından partililere hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yeni döneme ilişkin hazırlıklar hakkında bilgi verdi. Belediye idaresini seri, bilinçli, akıllı ve geleceğe uygun şekilde yapılandrmaya devam ettiklerini ifade eden Başkan Demir, "Aldığımız her karar sorumluluğumuzu daha da artırıyor.  Seçim kampanyasında da ifade ettiğimiz gibi Allah nasip ederse 5 yılın sonunda Türkiye'de örnek olan belediyelerden biri haline getireceğiz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yerelde ki ayağında en iyi hizmetleri yürütme gayreti içinde olacağız. Epey de mesefa kat ettik" dedi.

DAHA FAZLA GAYRET, DAHA FAZLA SAMİMİYET
AK Parti iktidarına ülkenin ne kadar ihtiyacı olduğunun seçimlerde daha net ortaya çıktığının altını çizen Başkan Mustafa Demir, "Kendi duygu dünyamızı, siyasi ferasetimizi, gelecek tasarrufumuzu daha fazla birleştirmeye, daha fazla samimiyete, daha fazla gayrete ve hedef birliğine ihtiyacımız var. 15 ilçemizi Cumhur İttifakı ile birlikte kazandık. Hep birlikte güç birliği yaparak güzel bir seçim geçirdik" diye konuştu.

'RANDEVUYA GEREK KALMADAN...''
"Tüm kardeşlerimize, halkımıza Büyükşehir Belediyesi'nin kapıları sonuna kadar açık" diyen Başkan Demir, "Randevuya gerek kalmadan gelip sorunlarınızı iletebilirsiniz. Gereğini yapmak da bizim işimiz. İnşallah 5 yıl boyunca bunu sürdüreceğiz. Bizden önce çok görev yapanlar oldu, bizden sonra da olacak. Ama bu dönem bizim gayretimiz ne ise, ortaya koyduğumuz ne ise onunla anılacağız" İfadelerini kullandı.

İftar programına ayrıca AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, MHP Atakum  İlçe  Başkanı Ahmet Hatinoğlu, eski Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile partililer katıldı.

YETİMLERE DESTEK

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  İHH İnsani Yardım Vakfı'nın 'İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi'nin ödül töreninde, "Yetimler için yapılan her türlü çalışmalara katkı sağlamaya hazırız" dedi

İHH Samsun İl Başkanlığı'nın 'İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi' ve  kardeşlik iftarı, Büyükşehir Belediyesi 15 Temmuz Çok Amaçlı Salon'da yapıldı. İftar öncesi gerçekleşen proje ödül törenine Vali Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, İHH  Karadeniz Bölge Koordinatörü Bekir Gül, Samsun İl Başkanı Hüseyin Mutlu ile davetliler katıldı. 

'ASLINDA SÖYLENECEK SÖZ YOK!..'

Proje kapsamında 'En Fazla İyilik Yapan Okullar'ın ödüllendirildiği törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "İyi insan olmak için iyi işler yapan ve bu organizasyonda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum" dedi. Başkan Demir, şöyle devam etti:

"Ramazan'ın 15'inci günü kutlanan Yetimler Günü münasebetiyle tüm dünyada yetimlere sahip çıkma noktasında duyarlı olan kesimler bir dizi programlar gerçekleştirdi. Benim de 5 tane evladım var. Vakti saatinde onlar da yetim kalsaydı ne düşünürdüm, ne hissederdim. Söylenecek bir söz yok aslında. Neticede insan yavrusu anne babasına en fazla ihtiyaç duyandır. Kendi kendine ayakta kalmayı başarıyorlar ama onlara dokunmak, ona karşı sorumluluk hissetmek, kendimizi ondan görmek... Öyle bir ortam yaratabiliyorsak ne mutlu bize. Dünya çapında bir yetim sahiplenmek gibi bir program icra eden İHH'ya teşekkür ediyorum. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak yapılan her türlü çalışmaya katkı sağlamaya hazırız."

Konuşmaların ardından projede en fazla iyilik yapan okulların yöneticilerine plaketleri verildi. İlkadım Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Mustafa Dilek ise ödülünü Başkan Mustafa Demir'in elinden aldı.

Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 14 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı