Başkan Mustafa Demir, ekibiyle birlikte SEL bölgesinde 'TEDBİRLER ALINDI, YARALAR SARILACAK'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sağanak yağışın sele yol açtığı Terme İlçesi'ne giderek hasar tespit çalışmasında bulundu, "Mağduriyet önlenecek, yaralar sarılacak" dedi

SAMSUN'UN EN İYİLERİ 23.06.2019, 15:13 23.06.2019, 16:14
Başkan Mustafa Demir, ekibiyle birlikte SEL bölgesinde  'TEDBİRLER ALINDI, YARALAR SARILACAK'

Samsun'da aşırı sağanak yağışın en çok etkilediği bölge olan Terme İlçesi'ne giden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Ekiplerimiz, bölgede hayatın normale dönmesi için tüm gayretiyle çalışıyor. Halkımızın yaşadığı mağduriyet giderilecek, yaralar sarılacak" dedi.

TERME BELEDİYESİ'NDE TOPLANTI
Başkan Mustafa Demir, beraberinde Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter İlhan Bayram, Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal ile birlikte Terme Belediyesi'ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Ali Kılıç'tan selin yol açtığı hasar durumuyla ilgili bilgileri alan Başkan Mustafa Demir, daha sonra beraberindekilerle birlikte değerlendirme toplantısı yaptı.

'TÜM ÖNLENLEMLER ALINIYOR'
Başkan Demir, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, "Öncelikli olarak şunu söylemeliyim ki, can kaybımızın olmaması son derecek sevindirici. Halen ekiplerimiz Terme'de hayatın normale dönmesi için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Bu bölgede bir daha böyle sorunlar yaşamamak için gerekli tüm önlemleri alınıyoruz." dedi.

MAHALLELER TEK TEK GEZİLECEK
Aşırı yağışların Terme'nin yanısıra Çarşamba, 19 Mayıs, Canik ve İlkadım ilçelerinde de hasara ve mağduriyete yol açtığını hatırlatan Mustafa Demir, "İlçelerimiz arasında ayrım yapmadan, mağdur durumdaki tüm mahallelerimizi tek tek gezerek yaşanan sorunları tespit edecek, bunların çözümlerini bir an önce gerçekleştireceğiz. Tarımsal alanlardaki zararların tespit edilmesi için ise şimdilik suyun tamamen çekilmesini bekliyoruz" diye konuştu.

SAKARLI'DA HASAR TESPİTİ
Başkan Mustafa Demir, belediyedeki toplantının ardından başta Sakarlı Mahallesi olmak üzere selden en çok etkilenen bölgelere geçerek burada hasar tespit çalışmasında bulundu. Vali Osman Kaymak ve DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın'ın da katıldığı arazi incelemesinde Başkan Mustafa Demir, evleri zarar gören Oğuzhan Yılmaz'ı ziyaret etti. Demir, "Bir daha böyle bir felaketin yaşanmaması için tüm tedbirleri alacağız. Vatandaşlarımızın yaraları en kısa zamanda sarılacak. Selin mağdur ettiği tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi.

Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 14 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı