BURAY VM’DE MİNİK KALPLERE DOKUNDU

Türk Pop müziğinin başarılı ismi Buray, VM Medical Park Samsun Hastanesi Çocuk Hematoloji-Onkoloji servisinde kanser tedavisi gören çocuklara sürpriz ziyarette bulundu.

SAMSUN'UN EN İYİLERİ 17.04.2019, 22:20
64
BURAY VM’DE MİNİK KALPLERE DOKUNDU

TRT Çocuk Şenliği dolayısyla Samsun’da konser verecek olan Buray, VM Medical Park Samsun Hastanesi Çocuk Hematoloji- Onkoloji servisini ziyaret etti. Tedavi süreçlerini hastanede geçirdiği için miniklerin konsere katılamayacağını duyan ünlü pop sanatçısı “Onlar gelemiyorsa ben giderim” diyerek sürpriz yapması büyük bir sevinç yaşattı. Beklemedikleri bir anda karşılarında Buray’ı gören çocuklar ve aileleri, Buray’la şarkılar söyleyip moral depoladılar. Hekim ve sağlık çalışanlarından Kemik İliği Nakil Tedavisi ve süreçleri hakkında bilgiler alan Buray, tedavi süreçlerini büyük bir kahramanlıkla geçiren çocuklara ve ailelerine hayran kaldı.


VM Medical Park Samsun Hastanesi Çocuk Hematoloji-Onkoloji Kliniği’nden Prof. Dr. Davut Albayrak ve Uzm. Dr. Şule Turan Akyol Pop sanatçısı Buray’ın sürpriz ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Miniklerin tedavi sürecinden bahseden Prof. Dr. Davut Albayrak,  “Kemik İliği Nakli Tedavisi çocuklarımız için çok önemli bir süreç, halkımız bu konuda ne kadar bilinçli olursa çok daha fazla çocuğa umut olabilirler. Kemik İliği Nakli için kök hücre bağışı ülkemizde sevindirici şekilde her geçen artıyor, sanatçılarımızın destekleri de bu anlamda çocuklarımız için çok anlamlı. Buray’a ziyaretinden ve çocuklarımızla geçirdiği eğlenceli saatlerden dolayı teşekkür ederiz, bizi çok mutlu etti” dedi.


Uzm.Dr.Şule Turan Akyol, “Buray gibi değerli sanatçılarımızın ziyaretleri ve desteği ile Kemik İliği Nakli, Lösemi tedavisi ile ilgili süreçler geniş kitlelere ulaşabiliyor, çocuklarımız tedavi süreçlerinde yalnız olmadıklarını hissediyorlar. Bu anlamda hastanemizin sosyal bir alanı olan servisimizde değerli sanatçılarımızla çocuklarımızın bir araya gelmesi mutluluk verici. Buray’a bu anlamlı ziyareti için çok teşekkür ederiz” dedi.


 

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 21 Ocak 2021
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45