Çocuklara Nitelikli İstismar Suçunun Üst Sınırı 40 Yıla Çıkartılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Guta ve Duma'daki kimyasal silah saldırısına ilişkin Doğu Guta ve Duma'da yapılan katliamı yapanları lanetlediğini belirterek bunun bedelini kesinlikle ağır ödeyeceklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündemdeki konulara ilişkin yaptığı açıklamalarda, Doğu Guta ve Duma'da yapılan katliamları lanetlediğini belirterek şöyle konuştu:
Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısının 4071 olduğunu bildirdi.

Doğu Guta ve Duma'daki kimyasal silah saldırısı


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Doğu Guta ve Duma, bu katliamı yapanları lanetliyorum. Kimden gelirse gelsin bu katliamı yapanlar bunun hesabını, bunun bedelini kesinlikle ağır ödeyeceklerdir" dedi.


Erdoğan, "Demokrasinin ve özgürlüklerin kalesi olduğu' iddiasıyla yola çıkan Avrupa'nın, terör örgütlerinin oyuncağı haline dönüştüğünü görmenin üzüntüsü ve öfkesi içerisindeyiz. Bizim dağda aradığımız terör örgütü mensuplarının, Avrupa ülkelerinin caddelerinde karşımıza çıkmasından artık bıktık, usandık." diye konuştu.

AFRİN'DE 4 BİN 071 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"

Kuzey Irak'ta etkisiz hale getirilen terörist sayısı 347, yurt içinde etkisiz hale getiren terörist sayısının ise 165. Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısının 4 bin 071. olduğunu belirterek, "Sandık önümüze geldiği zaman hesap sormaya var mıyız? Bu çalışarak olacak, kapı kapı dolaşarak olacak Mersin Akkuyu'da Türkiye'nin 60 yıllık rüyası nükleer santralin temelini Rusya lideri Putin ile attık." dedi.

"FETÖ'CÜLER NEREYE KAÇARLARSA KAÇSINLAR"

Guta'da bu katliamı yapanları lanetliyorum. Kimden gelirse gelsin bu katliamı yapanlar bunun hesabını, bedelini kesinlik ağır ödeyeceklerdir. Gabon 3 tane önemli FETÖ'cüyü ülkemize teslim etti. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar, onlar kaçacak biz kovalayacağız. Kosova'dan 6'sını aldık, Gabon'dan 3'ünü aldık. Milli İstihbarat Teşkilatımız çalışıyor. Dünyada ırkçı siyasetin yükselişe geçip de huzurun refahın arttığı bir ülke yoktur.

"ÇOCUK İSTİSMARININ ÜST CEZA SINIRI 40 YIL"

Lafa gelince sosyal demokrat olduğunu söyleyen ama her tarafından buram buram faşizm akan bu zatın devri yakında kapanacak

Sonuçta ortaya çocukların istismarının önlenmesi acil eylem planı çıktı. Çocuklara nitelikli istismar suçunun üst sınırı 40 yıla çıkartılıyor.

Ailelere, öğretmenlere ve çocuklara verilecek eğitimlerle bu konuda eğitim faaliyetleri yürütülecek.

"TÜRK MİLLETİ BU TÜR TEHDİTLERE PAPUÇ BIRAKMAZ"

Avrupanın terör örgütlerinin oyuncağı olmasının üzüntüsü ve öfkesi içindeyiz.

Türk milleti bu tür tehdirlere papuç bırakmaz ama iyi bilsinler ki kendi sonlarını kendi elleriyle getirecekler.

Terörizmin doğası budur: Kendisini besleyen eli gün gelir mutlaka ısırır.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER