Erhan Usta Samsun Basını İle Buluştu

Erhan Usta ; Biz sırtımızı Millete dayadık gücümüzü Milletten alıyoruz

Erhan Usta Samsun Basını İle Buluştu

Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, arkasında sadece milletin olduğunu belirterek, Milletimle bu seçimi kazanacağız” dedi 

Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, Yalı Kafe’de düzenlediği kahvaltı programında Samsun’un yazılı ,görsel ve internet gazetecileri ile bir  araya geldi.

BİZ SIRTIMIZI MİLLETE DAYADIK

Erhan usta yaptığı açıklamada  arkasında milletin olduğunu belirterek, seçimi kazanacağını söyledi. USTA Alnı nın her daim açık olduğunu ifade ettiği konuşmasında MHP den milletin menfaatini koruduğu için ihraç edildiğini kaydederek “Milletin menfaatinden yana tavır aldık. Söz yere düşmesin dedik, verdiğimiz sözün arkasında durmak istedik. Emeklilikte yaşa takılanlar bardağı taşıran son damla oldu. En son önergede olumlu oy kullandım. O tavrımdan sonra görevden azledildim. Birkaç tane daha hususla ilgili tepki çektim. Örneğin Hazine Bakanı Berat Albayrak Türkiye ekonomisi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Onu eleştirdim. Türkiye ekonomisi ile ilgili çok ciddi çalışmalarımız oldu. Üst düzey 15 yıl yöneticilik yaptım. Bunun 12,5 yılını AK Parti ile çalıştım. 2015 yılına kadar, AK Parti hükümetlerinin ekonomi politikaların, dizaynında ve uygulanmasında en üst düzey görev yapmış biriyim. Ağaç kovundan çıkıp gelmedim. Kimse kusura bakmasın. Bu kadar bilgi birikimimiz var.  Ekonomi Bakanı Türkiye ekonomisi daralmamıştır diye açıklama yapıyor. Bunun üzerine susmak, bu millete yapılacak en büyük hakaret ve haksızlık olur. Sayın Bakanım siz teşhisi yanlış koyarsanız tedaviniz yanlış olur dedik. Bu açıklamadan sonra hem partimiz hem de iktidarla ilişiklerimiz daha da gerildi.  En sonunda da Samsunlunun hakkını savunduğumun bir beyanat neticesinde partimden ihraç edildim. ‘İyi adam olsaydı partisinden ihraç edilmezdi’ dediler. Ama bizim alnımız açık, başımız dik. Verdiğimiz sözün arkasında durduk. Milletimizin arkasında durduk. Bir milletvekilinin yapması gereken de budur bunu yapmadığım ihraç edilmem lazımdı ama b iz yaptığımız için ihraç edildik” diye konuştu.

BAĞIMSIZ BAŞLADIĞIM YOLUMA BAĞIMSIZ DEVAM EDECEĞİM

Siyasi partilerden gelen teklifleri neden kabul etmediğini açıklayan Usta, “Bana siyasi partilerden büyükşehir belediye başkan adaylığı teklifi geldi. Bu tekliflerin hiçbirini kendi siyasi duruşumla bağdaştıramadığım için kabul edemedim. Partinden ihraç oluyorsun hemen bir hafta sonra intikam alırcasına, hesaplaşma duygusu içerisinde bir başka partiye geçip oradan aday olmayı kendi siyasi duruşuma bağdaştıramadığım. Belki biraz zaman geçseydi kabul edebilirdim” şeklinde konuştu.

”ANKETLERDE GİDİŞHAT ORTADA 

Yapılan anketlerde iyi gittiğini ifade eden Usta, “Arkamızda ne bir sermaye kesimi ne de bir cemaat var. Arkamızda milletten başka kimse yok. Bizim hareketimiz, gönüllüler hareketine dönüştü. Bu şekilde yolumuzda ilerliyoruz. Biz seçim kazanmak için yola çıktık. Birilerinin oyunu bölmek, birlerine avantaj, birilerine dezavantaj sağlamak için çıkmadık. Yapılan anketlerde bu çok net bir şekilde ortada. Bunu da herkes görüyor. Hangi türden anket olursa olsun, hepsinde milletimizin büyük teveccühü olduğu ve durumumuzun iyi olduğunu görüyoruz” dedi

.MECLİSTE GÜZEL BİR ÇALIŞMA ORTAMI SAĞLAYACAĞIM 

Seçildiği takdirde mecliste güzel bir çalışma ortamı sağlayacağını belirten Usta, “Beni artı seçilecek gözü ile görüyorlar ki seçilmem noktasında mecliste nasıl karar çıkaracağımın dedikodusunu yapıyorlar. Kanun buna müsait. Biz büyün meclis toplantılarını halka açacağız. Belediyenin sosyal medya hesaplarından, kuracağımız belediye TV’nin üzerinden Samsunalar canlı olarak göstereceğiz. Farkındalık oluşturacağız. Meclisimizde her zaman Samsun halkının yararına kararlar çıkacak. Yanlış bir şey yapacaksak o meclis dur diyecektir.  Ben bana biat eden bir meclis istemiyorum. Benim yanlışıma dur diyecek, bir meclis istiyorum. Eğer birisi güçlü bir meclis grubu istiyorsa, onun kafasının arkasında bir şey vardır. Kimse kusura bakmasın. Biz meclisle ilgili hiçbir sorunla karşılaşmayacağız. İyi bir çalışma ortamı sağlayacağız” diye konuştu.

BAŞKA PARTİYE GEÇMEYECEĞİM

5 yıl boyunca hiçbir siyasi partiye geçmeyeceğini sözlerine ekleyen Usta açıklamaların şöyle sürdürdü: “Bağımsız seçilersek, 5 yıl süresince hiçbir siyasi partiye geçmeden bağımsız olarak devam edeceğiz. Mantıklı bir insan tırnaklarıyla kazıyarak, gönüllü insanlarla aldığı belediye başkanlığında, bir siyasi partiye geçerek gel bana patronluk yap demez. Siyasi parti teşkilatlarla her zaman belediyeler arasında sorun olmuştur. ‘Bana ihale vereceksin, benim çocuğumu işe alacaksın, bana bunu vereceksin, bunu alacaksınız’ diye Allah’a çok şükür bizde böyle olamayacak. Bize kimse talimat veremeyecekler. Adaletli bir yönetim sergileyeceğiz. İşe alımlarda ve ihalelerde şeffaflık olacak. İhaleleri, halka açık yapacağız. Canlı olarak izlene bilinecek.

DİLEK ÖZTÜRK

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER