Karaaslan: Parti’mizin Adayı Mustafa Demir’dir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın değişeceği ve kendisinin de adının geçtiği anket çalışması hakkındaki haberlerle ilgili açıklamada bulundu.

SAMSUN'UN EN İYİLERİ 17.12.2018, 12:45 17.12.2018, 14:34
119
Karaaslan: Parti’mizin Adayı Mustafa Demir’dir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, son günlerde bazı basın yayın organlarında çıkan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın değişeceği ve kendisinin de adının geçtiği anket çalışması yapıldığı hakkındaki haberlerle ilgili açıklamada bulundu.

Karaaslan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız belirlenmiş ve ilan edilmiş olmasına rağmen AK Parti’mizin yeni bir aday arayışında olduğu ve ismimin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için yapıldığı söylenen bir ankette geçtiği yönünde çeşitli basın-yayın organlarında yer alan haberler hakkında kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Samsun’un da aralarında olduğu 2 ilimizde Belediye Başkan Adayı’nın değişmesinin gündemde olduğu iddiasına dayandırılan ve Genel Merkez’imiz tarafından telefon yoluyla, ismimin de geçtiği bir anket çalışmasının yapıldığı yönündeki haberler asılsız ve maksatlı olup, adayımızın ve partimizin yıpratılmasını amaçlayan bir algı operasyonundan daha öteye geçememektedir.

Herkesin bilmesini isterim ki, Sn. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız tarafından kamuoyuyla paylaşılan 24’ü Büyükşehir, 50’si İl Belediyesi olmak üzere toplamda 74 Belediye Başkan Adayı’mızın belirlenmesi süreci seçim gündeminin çok öncesinde başlayan kamuoyu anketleri, illerimizde gerçekleştirdiğimiz temayül yoklamalarımız ve tüm Başkanlıklarımızın uzmanlık alanları çerçevesinde ortaya koyduğu analizlerle beslenen uzun soluklu ve titiz bir çalışmanın ürünüdür.

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45
Günün Karikatürü Tümü