Mustafa Demir Samsun İçin Mega Projelerini Görücüye Sundu

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir'den Samsun insanlarıyla hayat bulacak ve değer kazanacak Projeler

Mustafa Demir Samsun İçin Mega Projelerini Görücüye Sundu

Samsun insanlarıyla hayat bulacak ve değer kazanacak olan MEGA PROJELERİNİ Kamuoyu ile Buluşturan AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, "Çok çalışacağız. Herkes taşın altına elini koyacak. Samsun ancak insanlarıyla yükselir ve değer kazanır dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir Şehit Ömer Halisdemir Salonu'nda düzenlenen Muhteşem bir Lansman Gecesi ile Mega Projelerini kamuouna sundu

CUMHUR İTTİFAKI İLE BİRLİKTE GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ  ANLAYIŞI HAKİM OLACAK

Proje tanıtım toplantısına konuşan AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Çiğdem Karaaslan,"Gönül belediyeciliğini bugün yine merkezimize aldık" dedi. Türkiye'nin 31 Mart'ta yerel seçimlere gittiğini, şehirleri 2023 ve ötesine taşıyacak kadroların seçileceğini hatırlatan Karaaslan, Cumhur İttifakı ile birlikte gönül belediyeciliği anlayışının şehirlerde hakim olacağını ifade etti. Karaaslan, gönül belediyeciliğini 1994 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye ile tanıştırdığına dikkati çekerek, " Gönül belediyeciliğini bugün yine merkezimize aldık. 2001'den bu güne kadar çokça seçimler atlattık. Her birinde milletimizle farklı duyguları ama yine ortaklıklarımız üzerinden verdik. Önümüzdeki 31 Mart seçimleri için şimdi dünden daha güçlüyüz." diye konuştu.

İŞTE MUSTAFA DEMİR'İN  11 ANA BAŞLIKTA SIRALADIĞI MEGA PROJELERİ

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ise 11 ana başlıkta topladığı projelerini 1919'un 100. yılına vurgu yapmak için hazırlanan 100. yıl logosuyla birlikte tanıttı.

TAŞIN ALTINA ELİMİZİ HEP BİRLİKTE KOYACAĞIZ

Görevi boyunca elini taşın altına koymaktan çekinmeyeceğini ifade eden Demir, "Çok çalışacağız. Herkes taşın altına elini koyacak. Samsun ancak insanlarıyla yükselir. Ben üzerime düşeni kazandığımda Cumhur İttifakı'nın belediye başkanı olarak sabah namazı mesaime başlayıp 5 yıl gece gündüz Allah izniyle koşturarak yapacağım." dedi.

DEMİR'DEN TRAMVAY MÜJDESİ

"Samsun Fuar, Kültür, Turizm, Ticaret, Eğlence ve Yaşam Merkezi’ni hayata geçireceğiz"  Samsun Fuar, Kültür, Turizm, Ticaret, Eğlence ve Yaşam Merkezi’ni hayata geçirmeyi planladıklarını aktaran Demir, "Samsun eski fuar alanını yeni konsepte göre, yeni tekniğe göre, yeni projeyle birlikte hayata geçirmek üzere çalışmalara başlıyoruz. Bunu yaparken Samsun’a simge olabilecek bir meşaleyi andıran bir projemiz olacak. Orada insanlarımız, Samsun’a gelen turistlerin fotoğraf çektirdiği ve Samsun’a güzel bir marka değeri katabilecek tekne üzerinde iskeleyle beraber restorantların olduğu bir fuar alanı olacak. 24 çeşit alanda 15’er gün arayla yaz kış ticari anlamda bir fuarcılığın icra edildiği bir fuarı da bunun içerisine yerleştireceğiz. İçerisinde mescit, çocuk oyun alanı, yaşam alanı, kafelerin olacağı bir fuarı Samsun’a tekrar kazandıracağız" şeklinde konuştu.

OTOPARK SORUNUNA ÇÖZÜM

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Demir Samsun’da yol ve otopark konusunda sıkıntı yaşandığını belirterek "Bunun tek çözüm yolu, Canik’ten başlayarak Hançerli’de dahil üstü bölgelerimizde ve mahallerimizde çiftliğin üstü ve altı, Gazi Caddesi’nin üstü ve altı, Pazar Mahallesi, Hançerli Mahallesi. O bölgelerde tesrif ettiğimiz yapı adalarını otopark ihtiyacını karşılayacak şekilde planlayarak ve kamulaştırıp o adaları yıkıp altına iki kat otopark üstünü de yeşillik olan bir yaşam alanına dönüştüreceğiz. Otopark sorununu çözene kadar bu çalışmalarımız devam edecek. Önümüzdeki 5 yılda büyük çapta bu çalışmaları tamamlamayı planlıyoruz" diye konuştu.

İNSANIMIZ BELEDİYEYE ULAŞACAK

Tüm projelerini halkla birlikte yöneteceklerini kaydeden Demir, "1 milyon 350 bin insanımız belediyeye ulaşacak. Bana da ulaşacak. Böyle bir belediyeyi yerleştireceğiz. Samsun ancak insanlarıyla gelişebilir. Samsun’u dışarıdan gelip kimse kalkındırmaz. Emek vermeden hiçbir şey olmuyor. Cumhur İttifakı’nın adayı olarak kazandığımda Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sabah namazıyla mesaiye başlayıp 5 yıl gece gündüz koşturacağım" dedi.  

Demir’in proje lansmanının ardından protokol üyeleri toplu fotoğraf çekildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir Proje Lansman Toplantısına , AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Çiğdem Karaaslan,AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı,  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, ilçe belediye başkanları ile başkan adayları ve partililer katıldı. 

Dilek Öztürk

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER