RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

SAMSUN'UN EN İYİLERİ 03.06.2019, 13:14
RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

''Ramazan ayının bereketi, güzellikleri sonrası yine bir bayrama ulaşmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Bayramlar umuttur, berekettir, özlemdir, bizi biz yapan değerlerimizin kaynağıdır. Bayramlar sevginin, şefkatin, merhametin, vefanın, dayanışmanın doruk noktasına ulaştığı, küslerin barıştığı, yüzlerdeki tebessüm, kucaklaşma ile yardımlaşma duygusunun öne çıktığı birlik günleridir.  
İyilik ve güzelliklerin harmanlandığı, sevinç ve mutlulukların paylaşıldığı bu müstesna günlerimizin önemi tarih boyunca hiç eksilmeden günümüze kadar gelmiştir. Kin, nefret ve düşmanlık gibi kötü duyguların köreltildiği, dostluk ve kardeşlik bağlarının perçinlendiği bayramlarımız, hepimize ayrı güzellikler yaşatmaktadır. 


Biz çok büyük bir medeniyetiz, hep de böyle kalacaktır. Büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti her türlü değerlerimizi korumasını bilmiş, yaşaması noktasında halkıyla el ele, gönül gönüle vererek diri tutmuştur. Değerlerimiz bizim özümüzdür. Türk Milleti, tüm İslam alemi yine bir bayramı birlik ve beraberlik içerisinde kutlamakta, birbirine sarılmaktadır. Bunu bozmaya çalışan her kim olursa olsun hiçbir zaman başarılı olması mümkün değildir. Bizim inancımızdan, kültürümüzden gelen sevgi bağlarımız o kadar güçlü ki herkesi kıskandırmakta, ülkemizin güçlenmesini sağlamaktadır. Her şeyin başı sevgi ve saygıdan geçiyor. Birbirimizi sevip ve saygı göstermemiz önemli bir noktadır. Millet olarak sahip olduğumuz en büyük hasletlerden olan merhamet, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duyguları bayramlar vesilesiyle canlı tutulmalı, her zaman ortak değerler etrafında kenetlenmelinidir. 

İnsanlarımızın sevincine ortak olunduğu gibi sıkıntılarına ve darlık zamanlarına da ortak olunmalıdır. Yardımlaşma ve dayanışma geleneğimizin en güzel şekliyle icra edilip yaşatıldığı zaman olarak Ramazan Bayramı'na yüklediğimiz anlam ve verdiğimiz değer daha bir önem kazanacaktır. Birbirimize çok ihtiyacımız var. Hepimiz kenetlenerek, sarılarak ülkemizin kalkınması, gelişmesi ve refah düzeyimizin daha da artması, dünyanın önde gelen ülkeleri arasındaki yerimizi koruyarak yükselişimizi sürdürmemiz için çok çalışmamız gerektiğini unutmamalıyız. 
Bir yandan bayramın heyecanını yaşarken bir çok ülkede yaşanan dramları, zulümleri de ret ediyor, acısını yaşıyor Müslüman kardeşlerimiz, mazlumlar için dua ediyoruz. Hiçbir insanlık dramına kayıtsız, suskun ve sağır kalmadığını defalarca kanıtlamış bir medeniyetin mensupları olarak, çok daha güzel günler yaşayacağımıza inanıyoruz, bunun için çaba harcıyoruz. 
Özellikle Irak'ın Kuzey'inde devam eden Pençe Harekatı'nda görev alan, vatanı için cansiperane mücadele eden güvenlik güçlerimizi Rabbim korusun, bu önemli görevde kolaylıklar versin. Her zaman gönlümüz onlarla. 
Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit ailelerimiz, gazilerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlarım."

Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 14 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı