Samsun Büyükşehir'den 'Kadın İstihdamı' için seferberlik

Samsun'da Büyükşehir Belediyesi, 'Sosyal Risk Haritası'nı çıkarttığı şehirde özellikle çocuklu kadınlara yönelik 'istihdam' sağlayacak bir projeye imza atıyor. Üsküdar Üniversitesi ile hazırlanan projeye OKA'dan destek sağlanacak

SAMSUN'UN EN İYİLERİ 20.06.2019, 15:23 20.06.2019, 15:36
Samsun Büyükşehir'den 'Kadın İstihdamı' için seferberlik

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Üsküdar Üniversitesi iş birliğinde gerçekleştirilen ‘Çocuk Dostu Kadın Girişim Üssü Projesi’  eğitimlerine katılanlara belgeleri dağıtıldı. Şehrin 'Risk Haritası'nı çıkardıklarını, kadınlara yönelik istihdam sağlayacak bir projeyi Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'na(OKA) sunmak üzere oldukların belirten Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, "Kadınların iş hayatına atılmasını çok önemsiyoruz" dedi.

TÜRKİYE'DE ÖRNEK BİR MODEL
Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Üsküdar Üniversitesi'nin Sosyal ve Bilimsel İş Birliği Protokolü kapsamında Türkiye’de örnek model olarak hayata geçirilen ‘Çocuk Dostu Kadın Girişim Üssü Projesi’, başarıyla yürütülürüyor.  Bu kapsamda Samsun'da düzenlenen 'Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi' ve 'Eğitici Eğitimi' eğitimlerine katılanların sertifikaları düzenlenen dörenle verildi.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ'NDEN KONUKLAR
Üsküdar Üniversitesi Genç Beyinler Akademisi Direktörü Dr. Nebiye Yaşar ve İletişim Fakültesi Proje Koordinatörü Doç. Dr. Dinçer Atlı'nın da katıldığı Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'ndaki törende bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, kadınların iş hayatına atılmasını çok önemsediklerini belirttti.

SAMSUN'UN SOSYAL RİSK HARİTASI
Eğitimcilere teşekkür eden ve katılımcıları kutlayan Sefer Arlı, ayrıca şunları söyledi:

"Bu projenin özü, çocuklarımızı geçmişteki örf ve adetlerimize uygun olarak yetiştiren annelerine sosyal, kültürel eğitimler vermek ve böylece istihdam imkanı sağlamaktır. Bu amaçla her türlü projenin yazılımını ve içeriğini oluşturuyoruz. Avrupa Birliği hibelerinden, devletimizin öz kaynaklarımızdan faydalanarak, sosyal risk haritasını çıkarmış olduğumuz şehrimizde faaliyetlere başlayacağız. Bu risk haritasındaki olumsuzlukların giderilmesine yönelik Orta Karadeniz Ajansı'na(OKA) bir proje hazırlıyoruz. Poje sonucunda bu riskli bölgelerde çeşitli eğitimler ve iş alanları açmak suretiyle bu riski azaltma yoluna gideceğiz. Kadınların iş hayatına atılmasını çok önemli. Bugüne kadar kadın girişimcilik üssüne katılan 3 bin 347 kişi sertifika almaya hak kazandı" dedi.

Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 14 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı