Samsun Milletvekili Erhan Usta: 'Kucaklaşmaya Geldik'

Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayı olduğunu açıkladıktan sonra vatandaşlarla buluştu.

Samsun Milletvekili Erhan Usta: 'Kucaklaşmaya Geldik'

Usta, "Nefis için değil nefes olmak için aday oldum. Samsun’u kalkındırmak için geliyoruz" dedi. Havza üzerinden Samsun’a gelen Usta, ilk olarak Havza Kevser Cami önünde kendisini bekleyen kalabalığa hitap etti. Coşkulu kalabalığın karşıladığı Usta, buradaki programın ardından karayoluyla Samsun’a hareket etti. Uzun araç konvoyuyla Samsun’a gelen Erhan Usta’yı yüzlerce kişi Tütün İskelesi’nde karşıladı. Yaklaşık 45 dakikalık bir konuşma yapan Usta'nın sözleri, sık sık atılan sloganlarla bölündü.

KUCAKLAŞMAYA GELDİK

Miting konuşması öncesi kendisini takip etmeye Türkiye’nin dört bir yanından hemşehrilerinin geldiğini söyleyen ve onlara teşekkür eden Usta, “Samsun için beni mutlu ettiniz. Mücadelemizi düşündüğünüz için mutlu ettiniz. Bütün siyasi partileri, toplumu kucaklamak için geldik. Beni yanıltmadınız. Desteğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

 VAADİMİZ, SAMSUN’U KALKINDIRMAK

Samsun’un birçok avantajı olduğunu fakat bunu kullanamadığını söyleyen Usta, “Samsun ayaklarına prangalar vurulmuş bir şehir. Ovaları, eşsiz güzellikleri, turizmi, sanayi potansiyeli olan bir şehir. Aday olmamızın en büyük nedenlerinden biri de Samsun’un geri gidişini durdurmak. Samsun üretmiyor. Samsun’un işsizlik ve üretim sorununu çözmek için aday oldum. Samsun’un değerli arsalarını değil gönüllerini fethedeceğiz. Sahilimizi, ovamızı verimli kullanacağız. Ulaşımdan sanayiye, eğitimden tarıma, sağlıklı imar politikaları yürüteceğiz. Nefis için değil nefes için geliyoruz. Nefessiz kalan köylümüze, esnafımıza, çiftçimize destek olacağız. Samsun’u kalkındıracağız. Bizim vaadimiz Samsun’u kalkındırmaktır” diye konuştu.

İŞSİZLİĞİ VE ÜRETİM SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ 26 yıldır devlet kademesinde en üst düzey bürokrat olarak şereflice çalıştığını ifade eden Usta, “2000 yılından 2015 yılına kadar makroekonominin yönetimini yapan bürokrat bazında en üst düzey kişiydim. Şimdi bu tecrübelerimi Samsun için kullanmaya geldim. Ben iktisatçıyım, ekonomistim. Samsun’un en büyük problemi işsiziliktir. Samsun üretmiyor. Çocuklar babasız gençler gurbette. Benim alanım bu. İnşallah sizin ve milletimizin desteğiyle belediye başkanı olursak Samsun’un işsizlik ve üretim sorununu çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

YENİ SANAYİ SİTELERİ LAZIM

Samsun’da uzun vadeli iş imkanının olmadığını belirten Usta, “Bizim gençlerimize kalıcı iş fırsatları bulmamız lazım. Bu sanayileşmeyle olur. Bunlar Gülsan Sanayisi’ni, Saathane meydanını yıkarak olmaz. Sanayi sitelerini yıkmak yerine Samsun’a yeni sanayi siteleri yapmak lazım.  Samsun nüfusu yaşlanıyor. 2018 yılına baktığımızda 5 yaş yaşlanmış. Samsun bu kadar büyük avantajlara coğrafi konumu ovalarına rağmen sürekli geri gidiyor. Buna son vermek lazım. Yerel yönetimlerin problemi parti problemi değil. Yerel yönetimler merkezin işleyişini bilmiyor. 26 yıllık tecrübemiz 4 yıllıkta siyasi tecrübelerimizi alarak bütün tecrübelerimizi sizlere sunmaya geliyoruz” şeklinde konuştu.

TABANDAKİ İTTİFAKIN ADAYIYIM

Arkasında bir siyasi partinin ve sermayenin olmadığını söyleyen Usta, vatandaşlardan kendisi adına çalışmalarını istedi. Kutuplaştırıcı siyasi ortamın olduğunu belirten Usta, başka bir partiye bu  yüzden geçmediğini söyledi. “Bölmek için değil birleştirmek için geliyoruz” diyen Usta, “Herkesin adayı olmak için geldik. Fitneyi fesadı aramıza almıyoruz. Gün birlik olma günüdür. İttifaklar yapılıyor, adaylar insanlara seçilmesi için dayatılıyor. Seçmen alternatifsiz bırakılıyor. En güzel ittifak seçmenin tabanda yaptığı ittifaktır. Biz bu ittifakın adayı olmak için yola çıktık. Samsun’da meşaleyi yakıyoruz. Bağımsız seçiliyor mu seçilmiyor mu? Bunu Samsunlular Türkiye’ye gösterecek. Bu mücadeleyi kazanacağız. Kolay mücadele olmayacak. Bugüne kadar başardım. Bundan sonra da hep birlikte başaracağız. Gerek bürokrasi hayatımda gerek siyasi hayatımda ilkelerime tavsiye ol. Bedel ödemekten korkmadım. Bedel de ödedim. Bunun bedeli neyse ödemeye hazırım. Verilecek bir can varsa bu canı da vermeye hazırım” dedi.

RANDEVU TALEP EDECEĞİM

Seçimlerin Genel seçim havasına sokulmaya çalışılmaması gerektiğini ifade eden Usta, vatandaşlardan buna müsaade etmemelerini yerel idareci seçtiklerinin farkına varmalarını istedi. Demokratik bir seçim arzu ettiğini söyleyen Usta, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adaylarından da randevu alarak seçimlerin demokratik ortamda ilerlemesi için görüşeceğini belirtti.

İDDİALARA YANIT VERDİ

Usta, kendisiyle ilgili olan söylenene ‘proje aday’ sözlerine de yanıt vererek, “Bunlara kulak asmayın. Biz seçim kaybettirmeyeceğiz. Biz seçimi kazanmaya geliyoruz. İnşallah geleceğimizi birlikte inşa edeceğiz” dedi

DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUM

Usta konuşmasının sonunda şunları söyleyerek sözlerini tamamladı: “Bu meydandan haykırıyorum. Millet için, çocuklar için, mazlumlar için, yetimler için, şehitlerimiz için, gaziler için, Samsun’un refahı için, huzur için, demokrasi için, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağımsız olarak adayım. Desteklerinizi bekliyorum. Allah hepinizden ayrı ayrı razı olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER