Samsun'un İlk Kadın Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel Oldu

31 Mart yerel seçimlerinde % 61,21 oy oranıyla kazanan Nurhan Yapıcı Özel, Ladik belediye başkanlığı koltuğuna oturdu. Özel, Samsun'un İlk kadın belediye başkanı oldu.

Samsun'un İlk Kadın Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel Oldu

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde  AK Parti Samsun- Ladik Belediye Başkan adayı olan Nurhan Yapıcı Özel, 7.080 oy alarak %61.21 ile Ladik Belediye Başkanı oldu.AK Parti'nin Samsun'daki tek kadın belediye başkan adayı Nurhan Yapıcı Özel, belediye başkanı olmasının ardından merak edilmeye başladı. Peki Nurhan Özel kimdir, nerelidir?

NURHAN YAPICI ÖZEL KİMDİR?

2 Eylül 1966 yılında Ladik'te doğan Nurhan Yapıcı Özel; İlk, orta ve lise eğitimini Ladik'te bitirdi. Konya Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesinde Mimarlık bölümününden mezun olan Özel, Ladik'te mimarlık yaptı. Genç yaşlarından itibaren siyasete başlayan Nurhan Yapıcı Özel, Ladik Belediyesi'nden bir dönem meclis üyeliği, 2 dönem Ladik İl Genel Meclis üyeliği görevini yürüttü.

AK Parti Ladik ilçe Kadın Kolları Başkanlık görevlerinde de bulunan Özel, 2013-2015 yılları arasında Samsun İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini üstlendi. Son olarak AK Parti Samsun İl Yönetim Kurulunda Çevre, Şehir ve Klütür'den Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan özel,  Evli ve 2 çocuk annesidir.

Kaynak: Kadındanalhaberi

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 23:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER