Sayit Esen 2019 Seçimlerinde Aday Adaylığını Açıkladı

Kavaklı işadamı Sayit Esen 2019’un Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde, MHP’den Kavak Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunu açıkladı.

SAMSUN'UN EN İYİLERİ 16.10.2018, 01:16 17.10.2018, 00:43
227
Sayit Esen 2019 Seçimlerinde Aday Adaylığını Açıkladı

30 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde Kavak Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Kavaklı işadamı Sayit Esen aday adaylığını ilan ettikten sonra, seçim çalışmalarına esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek devam başladı.

Kavak'ta sevilen MHP Aday adayı Seyit Esen bomba etkisi yarattı. Kavak’a efendi olarak değil hizmetkâr olarak talibiz.

Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Esen yaptığı açıklamada; “Çıktığımız bu kutlu yolda Allah bizi mahcup etmesin. Kavak bizimle daha güçlü daha huzurlu yarınlara kavuşacaktır. Kavak’a efendi olarak değil hizmetkâr olarak talibiz. Bugüne kadar yanımda olduğunu gördüğüm gençlerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Onları mahcup etmeyeceğim” dedi.

Kavakta konuşulmaya başlayan Kavak Belediyesi Başkan aday Adayı Seyit Esen, Milliyetçi Hareket Partisi'nin aday adayı olarak kavak belediye başkanlığına aday aday olduğunu kavaklıları kucaklayarak, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirerek Kavak'ı daha yaşanabilir, gençlerine iş imkanları sunabilen bir ilçe haline getireceklerini belirtti.

SAYİT ESEN KİMDİR?

OZGEÇMIŞIM 20 Ocak 1970 yılında Kavak Bekdemir Köyünde Dünyaya geldim. On çocuklu bir ailenin ikinci erkek çocuğuyum. Ve Ilk öğretimimi Samsun Şehit Cengiz Topel Ilköğretim okulunda tamamladıktan sonra orta öğretimimi Samsun merkez orta okulunda tamamladım. Ve lise öğrenimime Namık kemal - lisesinde başlamam ile birlikte iş hayatına da atıldım. Ericsson iletişim ve telekominikasyon hizmetleri firmasında ilk iş hayatımda iş güvenliği ve uzmanlığı konularında eğitimler aldım. Ve askerlik eğitimimi Isparta Eğridir Dağ Komando Okulunda tamamladıktan sonra evlendim. Ve Botaş Holdingte İstanbul ve Tekirdağ da iş güvenliği şefi olarak hizmetlerde bulundum. Gama Holdingin yurt içi ve yurt dışı şantiyeleri için iş güvenliği uzmanı ve şefi seçmelerini başarı ile tamamlayarak Ankara, Sivas, Kahramanmaraş Elbistan, Adana Yumurtalık, Suudi Arabistan Dammam, Hofhof, Riyad, Dubai, Libya Zavia, Kazakistan Aşkabat ta iş güvenliği şefi olarak görev aldım. 


2006 yılı Mart ayında Türkiye ye kesin dönüş yaptım. Ve memleketim olan Kavakta kendi şirketim olan Esenoğlu Taşımacılık adı adlındaki şirketimi kurdum. Lojistik faaliyetlerime devam ederken birçok şirkete Iş güvenliği konularında yardımlarda bulundum. Ve şirketimde satış pazarlamaya da yer vererek motorlu taşıtlar yağ ve filitre pazarında yer aldım. Kısa süre sonra pazarda talep gören firma haline gelerek Karadeniz bölge bayilikleri alarak ticaretime devam ettim. 

2009 yılı içerisinde Kavak Yaşar Doğu Tırcılar ve Kamyoncular Kooperitifi Başkanı seçildim. Bunu yanı sıra köyümüze kurulması beklenilen Kavak çimento fabrikası kurulumu için çalışmalarda bulundum. Ve bu çimento fabrikasının kavağa kurulmasının ardından ikinci bir kooperatifi kurarak bekdemirliler taşıyıcılar kooperatifi adı altında ki kooperatifi hayat geçirdim. Ve kurucu Başkan olarak halen görevime devam etmekteyim. Bu kurulan fabrikanın iş istihdamı için çalışacak genç arkadaşlara yardımcı olarak yaklaşık 300 - 350 kişi arasında fabrikaya personel sağladım. Fabrikanın bütün lojistik hizmetlerini yapmam ile birliklte personel taşımacılığı işini de beş erkek kardeşim ile birlikte yönetmekteyiz. Altıncı erkek kardeşim Emniyet teşkilatında görev yapmaktadır. İlçemiz ve köylerimizin, çevremiz ve dostlarımızın destek ve teşvikleri ile 2019 Yerel Seçimlerinde Belediye Başkan Aday Adayı olmaya karar verdim. 


 

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45
Günün Karikatürü Tümü