Tekkeköy İlçe Başkanımız Sevinç Vural'ın Basın Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Tekkeköy İlçe Başkanı Sevinç Vural kadına yönelik şiddet ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

SAMSUN'UN EN İYİLERİ 27.11.2018, 12:21
40
Tekkeköy İlçe Başkanımız Sevinç Vural'ın Basın Açıklaması

Vural’ın açıklaması şöyle:

“Kadına yönelik şiddetin engellenmesinde sadece hukuksal duzenlemelerle başarılı olma imkanı yoktu. Hukuki düzenlemelerin yani sıra,toplum bilincini artırmaya yönelik eğitici faliyetkeri geliştirerek ,kadın erkek ilişkisinde dengeyi sağlam temeller üzerine oturtmalıyız.

Milli kültürümüzün ve dinimizin aile kurumuna vermiş olduğu değeri,hukuksal düzenlemelerle destekleyerek daha güçlü bir hale getirmemiz gerekmektedir.

Dünya tarihine baktığımız zaman,Türklerden başka hiç bir milletin kadını estetik bir nesne, bir güzellik simgesi olarak görmenin ötesine geçmediğini görürüz. Oysa ki bir çok Türk destan ve hikayesin de kadın, akıl, fikir sahibi oluşu ve üstün yetenekleriyle karşımıza çıkmaktadır.

Hal böyleyken kültürümüzün ve dinimizin bizlere yüklemiş olduğu tarihi misyonu,doğru bir şekilde gelecek nesillere aktarabilmeliyiz. Bunun yolu da sağlıklı aile yapısından geçmektedir.

Unutulmamalıdır ki, aile müessesesi bozulmuş milletlerin ayakta kala bilme imkanı yoktur.”

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45
Günün Karikatürü Tümü