YILMAZ'DAN BABALAR GÜNÜ MESAJI

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 'Babalar Günü' nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

SAMSUN'UN EN İYİLERİ 16.06.2019, 12:09
YILMAZ'DAN BABALAR GÜNÜ MESAJI

"Toplumsal ve bireysel hayatta aile önemli bir kavramdır. Çekirdek aileyi oluşturan anne, baba ve çocuk bağlarının gücü, sevgisi, vazgeçilmezliğinin  tarifi mümkün değildir.  Fedakarlık, sevgi, sabır ve güzellikler aile kavramı içinde büyümektedir.

Aile, milletimizin sahip olduğu sevgi, saygı, hoşgörü, inanç ve dayanışma gibi üstün değerlerle çok daha güçlüdür. Bu güçlü aile yapısının içinde anne ile birlikte temel yapı taşı babalarımızdır. Babalarımızın yeri hepimizde ayrıdır, o örnektir, güç aldığımız, sırtımızı dayadığımız güvenli limanımızdır. Onun varlığı bile güç vermektedir.

Babalar aile bağlarının güçlenmesinde, toplumsal değerlerimizin korunmasında ve değerlerin kuşaktan kuşağa aktarılarak, çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesinde belirleyici bir rol üstlenmektedir. Sevgi,  güven ve sorumluluk duygularının en güzel örneklerini sergileyen babalar, geleceğe uzanan yolda yavrularımızı hayata hazırlamada sonsuz sevgi ve özveriyle rehberlik etmektedir. Çocuklarını güvenle, en iyi şekilde  geleceğe hazırlamak için hiçbir fedakarlıktan çekinmeyen, onlara her zaman destek olan ve ailesinin mutluluğu için kendini seferber eden babaların hakkı ödenemez.

Maddi ve manevi bütün imkanlarını çocuklarına seferber ederek tecrübeleriyle onların hayatlarında daima yol gösterici ve rol-model olan, iyi ve kötü günlerinde evlatlarının yanında bulunan babaların, değerini hepimiz çok iyi biliyoruz. Anne ve babalarımızın hakkını hiç bir zaman ödeyemeyeceğimizi unutmamamız gerekli. Onlara her zaman saygı ve sevgide kusur da bulunmamamız, baş tacı olarak görmemiz gerekli. Yüce dinimizde de anne ve babaya saygı, sevgi ve hürmet, iyi davranılması gibi bir çok konularda net uyarılar, öğütlerde bulunulmuştur.

Bizim örf ve ananelerimizde de anne ve babaya olan saygı ile sevgi örnek oluşturmaktadır. Ailenin temel taşı olan anne-babalarımızı  çok seviyor ve onları hiç bir zaman yalnız bırakmamamız, dualarını almamız gerekli. Hayatımızın her anında koca bir çınar gibi arkamızda duran ve vakur duruşuyla bizleri onurlandıran babalarımızın, devletimize, milletimize, toplumumuza ve tüm insanlığa yararlı bireyler olarak yetişmemiz konusunda beklentisini de unutmuyoruz.

Bu duygu ve düşünceler ışığında başta şehit ve gazi babalarımız olmak üzere yaşamımızın her anında varlıklarıyla bizlere güç veren babalarımızın ‘Babalar Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 14 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı