Akıllı Kontrol Kutusu Nedir?

Aktüatörlerde meydana gelen arızaların daha oluşmadan tespiti için akıllı kontrol cihazları kullanılması özellikle güvenlik gerektiren uygulamalarda oldukça önemlidir.

TEKNOLOJİ 29.06.2019, 15:34
Akıllı Kontrol Kutusu Nedir?

Endüstriyel uygulamalarda kullanılan bazı vanalarda güvenlik ön plandadır. Bu sebeple vanaların kontrolünün önemli olduğu yerlerde kullanılan aktüatörlerin kontrolü de oldukça önemli bir konudur.

TORK Akıllı Kontrol Kutusu (Smart Switch Box, SSB) ile pnömatik aktüatörlerin kontrolü sağlanabilirken, durum izlemesi de yapılabiliyor. Fonksiyonellik testi yapabilen ve sensörlerden bilgi alarak analizler yapıp arıza oluşmadan bakım yapmayı öneren akıllı bir cihaz olan SSB birçok avantaj sunuyor.

TORK Akıllı Kontrol Kutusu Ne Yapar?

• Aktüatörlerin durumunu anlık olarak izler.

• Aktüatörü kontrol eder.

• Enerji tasarrufu sağlar.

• Aktüatörün sıcaklık değerini ölçer, gösterir.

• Aktüatörün ilk günden itibaren ve sıfırlandıktan sonra kaç kez açma kapama yaptığı bilgisini iki farklı sayaç ile gösterir.

• Herhangi bir arıza durumunu belirtir.

• Verileri analiz ederek oluşabilecek arızalar hakkında bilgilendirme yaparak arıza oluşmadan bakım yapabilmesini sağlar.

35 yıllık tecrübesiyle pnömatik aktüatör, solenoid vana, patlaç vana, pistonlu vana ve elektrikli aktüatör ürünleri imalatı gerçekleştiren SMS TORK; Ar-Ge çalışmalarını kendi yaptığı Akıllı Kontrol Kutusu SSB ile sanayinin bu konudaki ihtiyaçlarına çözüm sunuyor. Geniş ürün gamı ve Türkiye genelinde sahip olduğu satış, bakım – onarım ekibiyle destek sağlayarak hizmetlerini satış sonrasında da sürdürüyor. 

Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 08 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı