Blok Buz Makineleri

THERMODESIGN Blok Buz makineleri nedir, nasıl olur ve nasıl çalışır? Blok buz makineleri ile blok buzlar üretilebilmektedir.

TEKNOLOJİ 14.09.2022, 18:02
Blok Buz Makineleri

THERMODESIGN Blok Buz makineleri ile ilgili bu yazıda nasıl çalışır, buzlar nasıl üretilir ve nasıl çalışır bu konuyla ilgili bilgi verildi. Genel olarak Blok Buz Makineleri ile ilgilenenler Google de , Blok Buz Makineleri, kalıp buz, blok buz şeklinde arama yaptırmaktadır.

Blok Buz Makineleri

THERMODESIGN Blok Buz makineleri eski sistemlere göre daha kullanışlıdır. Dinamik ve akıllı bir tasarıma sahip olan Thermodesign Blok Buz makineleri, Yaprak buz makinesinin ürettiği buzu presleyerek buz blokları elde etmenizi sağlamaktadır. Blok buzun eni ve boyu sabit olmak üzere yüksekliğini elektronik panelden ayarlamak suretiyle değiştirilebilmektedir. Bu özellik ürünü diğerlerinden ayıran en önemli başlıca özelliktir. bu sayede, sadece zamanlama ayarı yaparak farklı kapasitedeki buz makineleri ile aynı blok buzlar üretilebilmektedir.

Blok Buz Makineleri Şu Avantajları Sunar :

 • Temiz - Hijyenik
 • Hızlı - Kolay Kullanım
 • Kalıp Yok - Glikol-Salamura Yok
 • Değiştirilebilir Buz Ölçüleri
 • Yeni Dizayn - Yeni Buz Teknolojisi
 • Tutarlı ölçü, şekil ve ağırlıkta buz üretimi
 • Yaprak veya blok buz olarak kullanım imkanı
 • Bloklar donduruculara ve raflara istiflenmek için mükemmel uyumlu
 • Hidrolik sistem
 • Sürekli Üretim Olanağı
 • Tek kişi ile operasyon ve çalışma
 • Hiç Beklemeden buz üretir ve üretileni sayar.
 • Tüm Modellere Göre Blok Ölçü ve Ağırlıkları :
 • Blok buz ölçüsü: 15 x 15 x 30 cm. 5kg
 • Blok buz ölçüsü: 20 x 20 x 50 cm. 15kg.
 • Blok buz ölçüsü: 25 x 25 x 50 cm. 23kg

Kalıp Buz Presleyici

Thermodesign makineleri diğerlerine oranla daha kullanışlı olmakla birlikte dinamik ve akıllı bir tasarıma sahiptir. Yaprak buz makinesinin ürettiği buzu presleyerek buz blokları elde etmenizi sağlamaktadır. Blok buzun eni ve boyu sabit olmak üzere yüksekliğini akllı PLC sistemi ile istediğiniz gibi değiştirilebilir. bu özellik ürünümüzü diğerlerinden ayıran en önemli özelliktir, Blok şeklini almış buzların kırılganlıkları sıradan piyasa buzlarına göre daha sağlamdır, ayrıca parça buzlardan üretildiği için ısı dayanıklılığı standart buzlara göre biraz daha dayanıklıdır.

Thermodesign presleyici ile iki farklı buz üretebilirsiniz; 1-Yaprak buz 2- Blok buz. Elektrik paneli üzerinden seçiminize göre anında istediğiniz bu üretimi başlar. Ürün üzerinde sensörler ve koruyucu ekipmanlar kaliteli ekipmanlardan kullanılmış olup makinenin uzun ömürlü çalışmasını sağlamaktadır.

Salamura Tipi Blok Buz Makineleri

Blok buz; bir salamura deposuna tatlı su dolu teneke kutuların batırılmasıyla oluşturulan bir buz türüdür. Salamura sıcaklığı -12 ° C, suyun -5 ° C sıcaklıkta katı bloklara dondurulmasına neden olmaktadır. Blok buz çoğunlukla (deniz) gıda soğutma için kullanılmaktadır. Blok buzunun popülaritesinin sebeplerinden biri, formunun kolay bir şekilde ele alınmasına olanak sağlamasıdır. Soğutucu olmayan araçlarla uzun mesafelerde kolaylıkla taşınabilmektedir. Termodizaynn blok buz makineleri, ticari ve endüstriyel uygulamalar için üretilmiştir ve temiz ve taze buz bloğu sorunsuz bir şekilde üretmek üzere tasarlanmıştır. Blok buz makineleri ve olası seçenekler hakkında daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

 • Mobil Blok Buz Makineleri (Pres Tip)

THERMODESIGN konteyner Tip Blok Buz Makinesi taşınabilir olması sebebi ile istenilen yere koyulabilmektedir.

 • Mobil Blok Buz Makineleri (Salamura Tip)

Blok buz, bir salamura deposuna tatlı su dolu teneke kutuların batırılmasıyla oluşturulan bir buz türüdür. Salamura sıcaklığı -12 ° C, suyun -5 ° C sıcaklıkta katı bloklara dondurulmasına neden olmaktadır. Blok buz çoğunlukla (deniz) gıda soğutma için kullanılmaktadır. Blok buzunun popülaritesinin sebeplerinden biri, formunun kolay bir şekilde ele alınmasına olanak sağlamasıdır. Soğutucu olmayan araçlarla uzun mesafelerde kolaylıkla taşınabilir. Thermodesign blok buz makineleri, ticari ve endüstriyel uygulamalar için üretilmiştir ve temiz ve taze buz bloğu sorunsuz bir şekilde üretmek üzere tasarlanmıştır.

 • Tüp Buz Makineleri

Temiz ve tatlı sudan dondurularak oluşturulan silindirik buz küpleri kokusuz ve temizdir. Öngörülen sağlık standartlarına uygundur. Doğrudan yenebilir veya içecekleri soğutmak, soğuk yiyeceklerde kullanılmak üzere Tüp şeklinde buzlar üretir. Bu tip buzlar genel olarak her ihtiyaç için kullanılabilir. Orta kısmı küçük bir hol şeklinde boş olup silindirik bir şekle sahip ve şeffaftır. sert ve tozsuz kıvamdadır. THERMODESIGN Tüp Buz Makineleri endüstriyel amaçlar için yapılmış ve sorunsuz bir üründür, hijyenik olması için tasarlanmıştır.

 • Küp Buz Makinesi

Doğrudan yenebilir veya içecekleri soğutmak, soğuk yiyeceklerde kullanılmak üzere küp şeklinde buzlar üretir. Termodizayn Küp Buz Makineleri endüstriyel amaçlar için yapılmış ve sorunsuz bir üründür, hijyenik olması için tasarlanmıştır.

 • Kırık Buz Makinesi

Plaka buz kalınlığı 8 mm ila 12 mm arasında değişir ve sabit bir şekli yoktur. Tatlı su ile çalışır. Standart çalışma şartlarında ve tropikal şartlarda yapısında bulunan su soğutmalı kondanser ve su soğutma kulesi sayesinde sorunsuz olarak çalışabilmektedir. Sessiz ve verimi yüksektir.

Kullanılan soğutma ekipmanları Avrupa normlarında olup yüksek kaliteli ekipmanlardan oluşmaktadır.

 • Buz Siloları

Otomatik buz deposu, üretilen buzu depolar ve gerektiğinde çok hızlı bir şekilde kullanıcıya aktarır. Silo içindeki aktarma sistemi sayesinde buzlar topaklanmaz ve silo çeperlerine yapışmaz, eğer biraz beklemiş ve birbirine yapışmış bir buz kütlesi var ise bunu da parçacıklarına ayırarak aktarma işini güvenle sağlamış olur. Kullanılan malzemeler paslanmaz olup hijyenik bir ortam oluşturur.

 • Jel Buz Makineleri

Akışkan olan Jel buz, buz kristali ve su solüsyonunun (genellikle deniz suyu, tuzlu su, tatlı su veya glikol) karışımıdır. Ayrıca sıvı buz, likit buz ve benzeri olarak da bilinir. Jel buz yapmanın genellikle iki yöntemi vardır. Her yöntemin ise kendine has özellikleri ve avantajları bulunur. Balık veya bir başka benzeri ürünlerde çok hızlı bir soğutma sağlar. Soğutulan ürünün en iç bölümlerine kadar nüfuz ederek sadece yüzeysel değil içsel bir soğutma sağlar.

Yorumlar (0)
19
kapalı
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 07 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı