Mobil Uygulama Nasıl Geliştirilir?

TEKNOLOJİ 25.05.2021, 15:15
Mobil Uygulama Nasıl Geliştirilir?

Neden bir mobil uygulama oluşturmak istiyorsunuz? Diğer girişimcilerin dalgasından kurtulmak mı istiyorsunuz yoksa çözebileceğinizi düşündüğünüz bir sorunla mı karşılaştınız? Bu sorunun cevabı, uygulamanızın başarılı olup olmayacağını belirleyecektir.

İşte size başlamanız için bir rehber, ancak herkes için işe yaramayabileceğini unutmayın. Bu, girişimcilerle üç yıldan fazla bir süredir mobil uygulamalarını oluşturmalarına ve pazarlamalarına yardımcı olan deneyimimden alınmıştır. Stratejinize en uygun olanı alın veya sonuna kadar izleyin. Önemli olan, başlamaktır.

Bir fikir veya sorun edinin.

Zaten bir uygulama fikriniz varsa, ikinci adıma geçin. Değilse, okumaya devam edin. Bir uygulama oluşturmak istiyor ancak bir uygulama fikriniz yok mu? Gerçekten ihtiyacınız olan şey problemler ve her yerdeler!

Başarılı girişimciler sorunları bizim hayal bile edemeyeceğimiz bir şekilde çözerler. Etrafınıza baktığınızda, kullandığınız her ürün ve hizmetin tümü bir sorunu çözmek için yaratılmıştır. Bir yerden diğerine daha hızlı gitmek istedin, bir araban var. Bir ülkeden diğerine daha hızlı gitmek istedin, uçakların var.

Küçük Başlamak Neden Daha İyi Bir Uygulamaya Yol Açabilir?

Öyleyse günlük hayatınızdaki sorunları arayın ve her birini listeleyin. Kapsamlı bir listeniz olduğunda, bunları nasıl çözebileceğiniz üzerine düşünmeye başlayın ve en mantıklı olanları kısa listeye alın.

İhtiyacı belirleyin.

Doğrulama, uygulamanız için bir talep olduğunu kanıtlayacaktır. Ne yapmaya çalıştığınızı arayan kişi sayısını aramak için Google Anahtar Kelime Planlayıcı aracını kullanarak fikrinizi doğrulayabilirsiniz. Ayrıca, uygulama fikrinizi geniş bir şekilde vurgulayan bir açılış sayfası oluşturabilir ve bir e-posta kaydı aracılığıyla kullanıcının ilgisini çekebilirsiniz.

Akışı ve özellikleri düzenleyin.

Uygulama fikrinizin doğrulanması, insanların kullanmak isteyeceği bir şeye sahip olduğunuz anlamına gelir. Şimdi ürününüzü bir belge üzerinde detaylandırma zamanıdır veya fazladan mesafe kat etmek istiyorsanız, bir tel çerçeve aracı kullanın.

Fikrinizi kağıda dökerken, olabildiğince ayrıntılı olmayı unutmayın. Öngörülen tüm özelliklerin yanı sıra, kullanıcının uygulamada nasıl gezineceğinin akışını da dahil edin. Bu, geliştiricinizin beklentilerinizi net bir şekilde anlamasına yardımcı olacaktır.

Çekirdek olmayan özellikleri kaldırın.

Hazırladığınız akış ve özellikler belgesinden kaldırabileceğiniz özelliklere yakından bakmaya başlayın. Yalnızca uygulama fikrinizin temel değerini sunun. İlk sürümde "olması güzel" ve daha sonra güncelleme olarak eklenebilecek özellikler oluşturmayın. Bu, başlangıçtaki geliştirme maliyetlerini düşük tutmaya yardımcı olacak ve ayrıca pazara daha hızlı girmenize yardımcı olacaktır.

Önce tasarımı belirleyin.

Birçok girişimcinin çok basit bir tasarım istediklerini ve sadece bir uygulama geliştirmeye odaklanmak istediklerini söylediğini duydum. Çok yanılıyorlar! Tasarım yalnızca uygulamanızın nasıl göründüğüyle ilgili değildir, aynı zamanda bir kullanıcının uygulamayı nasıl deneyimleyeceğiyle ilgilidir. Khosla Ventures'tan Vinod Khosla bunu en iyi açıklıyor: "Tasarım, teknolojiyi kullanışlı hale getirmenin bir yoludur." Öyleyse tasarımı (kullanıcı deneyimi ve grafikleri) ilk sıraya koyan bir geliştirici arayın.

Bir tasarımcı / geliştirici işe alın. Harika tasarım yeteneğine ve sağlam bir geliştirme ekibine sahip bir geliştirme şirketi arayın. Bir geliştiriciyi işe alırken, güvenilirliklerini ve oluşturdukları uygulamaları kontrol etmek için çevrimiçi olun. Portföylerinden oluşturdukları bir uygulamayı gerçekten beğendiyseniz, muhtemelen ürününüz için doğru uygulama olabilirler.

Geliştirici hesapları oluşturun.

Uygulamanızı platformları üzerinden satabilmek için ilgili uygulama mağazalarında bir geliştirici hesabı açmanız gerekir. Zaten oluşturmuşsanız, şahıs veya şirket olarak kaydolma seçeneğiniz vardır.

Analitiği entegre edin.

Analytics, mobil uygulamanız için indirmeleri, kullanıcı etkileşimini ve elde tutmayı izlemenize yardımcı olur. Ücretsiz olarak sunulan Flurry ve ücretsiz ve ücretli bir sürümü olan Localytics gibi araçları kullandığınızdan emin olun.

Hemen geri bildirim alın ve doğaçlama yapın.

Uygulamanız uygulama mağazasında yayınlandıktan sonra, müşterilerin ilk kullanımı ve davranışı, uygulamanızı nasıl iyileştireceğiniz ve geliştireceğiniz konusunda size fikir verecektir. İyileştirmeler ve değişiklikler sabittir, bu nedenle kullanıcı geri bildirimlerine dikkat edin ve oluşturmaya devam edin.

Özellikleri tanıtın.

Sınırlı özelliklere ve yalnızca temel tekliflere sahip birinci sürümü oluşturdunuz. Şimdi, ilk sürümde bırakılan kalan özellikleri değerlendirme ve sunma zamanı. Özelliklerin artık alakalı olup olmadığını analizler ve geri bildirimler yoluyla bileceksiniz.

Kaynak: https://www.arge24.com.tr/mobil-uygulama-gelistirme-hizmetleri/

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 26 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı