Optik gözlük adaptasyonunda hayatı kolaylaştıran teknoloji

Uzak ve yakını bir arada net göstermeye yarayan progressive cam dizaynlarında görme ile ilgili uzak, orta ve yakın alan olarak üç ana bölüm bulunuyor.

TEKNOLOJİ 06.03.2020, 23:56 09.03.2020, 15:23
8
Optik gözlük adaptasyonunda hayatı kolaylaştıran teknoloji

Camın yanal alanlarında yer alan dördüncü bölüm olan periferik (puslu) alan ise son kullanıcıların işini, dizayna adapte olma konusunda daha da zorlaştırıyor. Uzak alandan yakın alana doğru artan numara geçişlerinde gözlerde adaptasyon süreci gerekebiliyor. HOYA’nın patentli üretim teknolojisi “Stable View Enhancer” (Sabit Görüş Artırma), bu adaptasyon sürecini en aza indiriyor ve son kullanıcıya kusursuz bir görüş için zemin hazırlıyor.

Görüş teknolojileri alanında dünya lideri HOYA’nın Türkiye Üretim Direktörü Serkan Can, özellikle merdiven inip çıkarken görüşte dalgalanmalardan veya bozulmalardan şikayetçi olan progressive cam kullanıcılarının, adaptasyon sürecinde bu duruma bağlı olarak güvensizlik ve rahatsızlık hissettiklerini belirtiyor. HOYA’nın görüş bozulmalarını düzelten dijital ölçüm yöntemi olan “Stable View Enhancer” teknolojisi sayesinde bu sorunun üstesinden geldiklerini belirten Can, ‘Kullanıcıların yürürken, merdiven inip çıkarken veya benzer ortamlarda karşılaştığı sallanma ve dalgalanma hissini bertaraf eden teknolojisi HOYA’nın Balansis, LifeStyle 3, MyStyle V+ ve MySelf gibi progressive ürünlerine uygulanabiliyor. Kullanıcının hayatı ne kadar aktif olursa olsun, görüşünü sabit kılan patentli teknolojisi, sadece progressive ürün gamına uygulanmakla kalmıyor, aynı zamanda üstün optik görüş için Nulux Identity ve Sync III gibi bazı tek odaklı camlarda da hayatı kolaylaştırıyor. ‘ diyor.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?

Namaz Vakti 05 Nisan 2020
İmsak 05:36
Güneş 07:06
Öğle 13:48
İkindi 17:25
Akşam 20:20
Yatsı 21:40
Günün Karikatürü Tümü