Mustafa Demir Muhtarlarla İstişare Toplantısı

2019-2024 yılları arasında Ayvacık İlçesi genelinde yapılması planlanan çalışmaların istişaresini yapmak için Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı. Mustafa Demir ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları İlçenin mahalle muhtarları ile birlikte toplantı gerçekleştirdiler.

SAMSUN 11.07.2019, 00:59
Mustafa Demir Muhtarlarla İstişare Toplantısı

Kilim Sosyal Tesislerinde gerçekleşen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlçe Kaymakamı Orhan Ayaz, Ak Parti İl Başkanı Ersan Aksu, Belediye Başkanı Halil Kalaycı, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Nihat Soğuk, Ak Parti İlçe Başkanı Sertaç Can, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, İlçe Belediye Birim Müdürleri, Büyükşehir Belediyesi  Ayvacık Şube Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti İlçe Teşkilatı ve muhtarlar katıldılar.

Büyükşehir yasası  ile daha geniş alana yayılan hizmet ağını daha iyi yönetebilmek ve sorunların daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulabilmesini sağlamak için muhtarlar ile devamlı istişare halinde olunduğuna vurgu yapan Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı mahallelerde yarım kalan hizmetlerin hepsinin tamamlanacağını ifade ederek “ Muhtarlarımızın her zaman görüşlerine değer veriyoruz. Hepimizin ortak amacı ve gayreti daha mükemmel bir Ayvacık’ı birlikte inşa etmek “ diyerek  mahalle muhtarları ile birlikte büyük bir aile olduklarını ve hep birlikte eksiklikleri gidereceklerini belirtti.

İlçe Mahallelerde yapılan çalışmalar ve önümüzdeki günlerde başlayacak olan çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir “ Her mahallemizin kendine has, kendine özgü sorunları vardır.”  diyerek İçinde bulunduğumuz 2019 yılı  ve ileriki yıllar için tespit ettikleri ve öncelikle yapılması gereken hizmetleri anlattıktan sonra 43 Mahalle muhtarının ihtiyaç ve taleplerini tek tek dinleyip her mahallenin ayrı ayrı sorunlarını en ince ayrıntısına kadar muhtarlarla değerlendirdi ve ilgili daire amirlerine gerekli talimatları verdi.

Muhtarların sorunlarını, isteklerini ve belediye hizmetlerine dair tespitlerini dile getirmesinin ardından sona eren İstişare toplantısı sonrası, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir Ak Parti İlçe Başkanlığını ve Belediye Başkanlığını ziyaret ederek Belediye Başkanı Halil Kalaycı’ya ve Ak Parti İlçe Başkanı Sertaç Can’a görevlerinin hayırlı olması dileğinde bulunarak hediye takdim etti. Belediye Başkanı Halil Kalaycı’nın da Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e hediyesini takdim etmesinden sonra doğa restorana geçerek burada yemek eşliğinde muhtarlar ile yapılan istişare toplantısı hakkında değerlendirmeler yaptılar. 

Yorumlar (0)
28
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı