Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyetinden Vali Kaymak'a Ziyaret

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı Sedat Öksüzoğlu ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyetinden Vali Kaymak'a Ziyaret

Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı Öksüzoğlu ve yönetim kurulu üyelerini Valilik makamında kabul etti. Öksüzoğlu ziyarette, Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti çalışmalarıyla ilgili Vali Kaymak'a bilgi verdi.

İnternet gazeteciliğinin saygın bir meslek olarak görülmesi ve kabul edilmesi için İnternet Gazetecileri Cemiyeti'ni kurduklarını kaydeden Öksüzoğlu şöyle konuştu, "Sayın Valim, cemiyetimiz yönetim kurulu ve üyeleri yıllarını bu mesleğe vermiş meslektaşlarımızdan oluşuyor.  Hepsi bu mesleğin içinde yetişmiş ve bu meslekten başka hiç bir iş ile ilgilenmemiş kişiler. İnternet gazeteciğide bu konuda bir yasa olmadığı için şehrimizde için her geçen gün yaygınlaşıyor. Bu durum yıllarını bu mesleğe vermiş olan bizler açısından da olumsuz görüntülerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu nedenle, internet gazeteciliğinin şehrimizde doğru algılanması için meslektaşlarımızla biraraya gelerek cemiyetimizi kurduk." 

"Yerli Otomobil Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından olumlu karşılandı."

Yerli otomobille ilgili bir soru üzerine açıklamada bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak, Yerli otomobil fabrikasının Samsun'da yapılması ile ilgili geçtiğimiz günlerde Samsun'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir rapor sunduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunduğu raporda yerli otomobilin üretim yeri ile ilgili en avantajlı şehrin Samsun olduğunu dile getirdiklerini belirten Vali Kaymak açıklamasında şunları kaydetti, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beye, Samsun'a yaptıkları ziyarette, yerli otomobilin Samsun'da üretilmesi ile ilgili hazırlamış olduğumuz raporu sunduk. Bu raporda Samsun'un yerli otomobil için en avantajlı il olduğu ile ilgili detaylı bilgiler yer alıyor. Samsun olarak bizim yerli otomobilin Samsun'da üretilmesini istememiz sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından olumlu karşılandı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, kendisine sunduğumuz rapor sonrası bu konuda yerli otomobili yapacak olan işadamlarının kararı vereceğini söyledi. Biz bu konuda gereken çalışmaları yapıyoruz. Yerli otomobilin üretim yeri eğer Samsun olursa, bu şehir çağ atlar. Bizimde istek ve temennimiz bu yönde" dedi.

Ziyaretin sonunda Samsun Valisi Osman Kaymak, İnternet Gazetecileri Cemiyetine başarı dileyerek, kendisininde bir çok haberi internetten takip ettiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2018, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER