Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın : Esnaf Bu Nedenle Mağdur

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın yönetim kurulu beraberinde düzenledikleri kahvaltıda basınla bir araya geldi. Aydın, "Dedikodulara inanmayın" dedi.

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın : Esnaf Bu Nedenle Mağdur

Samsun Madeni Sanatkarlar Odasının 9 Ocak’ta yapılan başkanlık seçimlerinde 326 oy alan Eyüp Aydın 15 yıldır başkanlık görevini devam ettiren Uğur Tüfekçi’nin yerine başkan seçilmişti.

Oda Başkanı Aydın yönetim kurulu ile birlikte düzenledikleri kahvaltıda basınla bir araya gelerek dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Aydın, Gülsan Sanayi ile ilgili birçok çalışma yaptıklarını fakat bu konuyla ilgili fazla dedikodu olduğu için esnafın mağdur olduğunu belirtti.

“Herkesin içi rahat olsun!”

Birlik ve beraberliği arttırmak istediklerini dile getiren Aydın, Esnafın içinin rahat olmasını ve yalan yanlış söylemlerden kaçınılmasını istedi. Aydın yaptığı açıklamada, “Biz oda olarak Gülsan Sanayi Sitesi’ndeki sorunu çözebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu konuda detaylı bir projenin hazırlanması için teknik arkadaşlara yetki verdik. Çok yakında bizlere, esnaflarımızın istekleri doğrultusunda hazırlanan projeyi sunacaklar. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız, bu sorunun çözülmesi konusunda son derece duyarlı hareket ediyor. Karşılıklı anlayış içerisinde temmuz veya ağustos aylarında Gülsan Sanayi Sitesi sorununun çözülmesini ümit ediyorum. Bu konu, 47 bin kişiyi ilgilendiriyor. Herkesin içi rahat olsun son derece hassas davranıyoruz” şeklinde konuştu.

“Esnaf Bu Nedenle Mağdur”

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, Göreve geldikleri günden bu yana Gülsan Sanayi’nin yer problemini dile getirdiklerini ifade etti. Aydın, “Esnafımız Gülsan Sanayi’ye alternatif yer sorunu ile savaşıyor. Bu konuda birçok çalışma yaptık. İstişarelerde bulunduk. Büyükşehir Belediyesi bize projeler sundu. Yer gösterdi. Ancak gösterdikleri yerler çok küçük. Gülsan Sanayi 300 dönüm, gösterdikleri yer 60 dönüm üzerinde. Büyükşehir Belediyesi’nin de elinden başka bir şey gelmiyor. Bu sorunu ancak istimlak ile çözebiliriz. İstimlak da esnafa büyük yük oluyor. Bu konu hakkında bilgi kirliliği ve çok dedikodu var. Esnaf bu nedenle mağdur” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 00:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER