Yılmaz'dan Saz ve Ses Üstadı Bahadır'a Vefa

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Yıllarını Sanata Adayan Saz ve Ses Üstadı Çetin Bahadır'ı Ziyaret Etti.

SAMSUN 01.01.2019, 16:51 01.01.2019, 17:18
59
Yılmaz'dan Saz ve Ses Üstadı Bahadır'a Vefa

Samsun'un yetiştirdiği önemli ses ve saz sanatçılarından olan Çetin Bahadır, unutulmuyor.

Sanata hayatını adayan Samsunlu Çetin Bahadır, geçirdiği rahatsızlık sonrasında bir süre hastanede tedavi olduktan sonra sağlığına kavuştu.

Bir çok ünlü sanatçının kendisinden övgüyle bahsettiği Bahadır, üç Cumhurbaşkanına da saz çalma fırsatı yakalayan ender sanatçılardan biri.  Bir çok eseri bulunan Bahadır, Samsun'un yetiştirdiği önemli sanatçılar arasında yer alıyor.

Orhan Gencebay gibi önemli değerlerle aynı dönemde sanata başlayan Bahadır'ın rahatsızlığı nedeniyle AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, kendisini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Hayatında bir çok önemli anısı bulunan Çetin Bahadır, ziyaret sırasında gerçekleşen sohbette anılarını Yılmaz ile paylaştı.  

"DEĞERLERİMİZİN KIYMETİNİ BİLMELİYİZ"

Çetin Bahadır'ın Samsun'u yetiştirdiği en önemli sanatçılar arasında olduğunu belirten milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, hayatını sanata adayan önemli bir saz ve ses üstadının kent için, Türkiye için önemli bin kazanım olduğunu söyledi.

Hayatında  bir çok önemli anısı bulunan, sanatla dopdolu, gelecek nesillere ışık tutacak bilgi birikimi ile Çetin Bahadır gibi sanatçıların değerinin her zaman bilinmesi gerektiğini ifade eden Yılmaz, "Bahadır, Tükiye'nin önemli sanatçıları Orhan Gencebay gibi değerlerlerle aynı dönemde müzik hayatına başladı. Yıllarını sanata adayan şuan hayatta olan Samsunumuzun değerli isimleri hepimizin baş tacı olması gerekli. Geçirdiği rahatsızlılığın ardından yeniden sağlığına kavuşan Bahadır üstadımızı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Bizimle paylaştığı anıları çok önemli ve değerliydi. Kendisine sanat dolu uzun ömürler diliyoruz. Onların kalbimizde önemli yerleri vardır" dedi

Dilek Öztürk

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45
Günün Karikatürü Tümü