Barış Pınarı Harekatını Destekliyoruz

Samsun Milli İrade Platformu, Samsunda ve ülkemizde yüreği vatan, millet ve devlet aşkı ile yanıp tutuşan her bir ferdin sesi olarak Diyoruz ki. Terörü Bitirecek BARIŞ PINARI HAREKATI’nı Destekliyoruz

GÜNCEL 14.10.2019, 13:05
Barış Pınarı Harekatını Destekliyoruz

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Fırat’ın doğusunda yuvalanmış terör örgütlerini temizleyerek güvenli bölge oluşturmak amacıyla “barış pınarı” askeri harekatını devam ettirmektedir. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonları ile emperyalizmin oluşturmak istediği terör koridorunun önünü kesen devletimiz, Fırat’ın Doğusuna yönelik bu harekatla, emperyalizmin taşeronluğunu yapan PKK/PYD terör örgütünü süpürerek bölgeyi gerçek sahiplerine teslim etmeyi amaçlamaktadır.
Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında olduğu gibi devletimiz, Barış Pınarı Harekatını da uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını kullanarak gerçekleştirmektedir. Suriye ile 911 km sınırı olan Türkiye’nin, hemen güneyinde emperyalizmin stratejileri doğrultusunda hareket ederek huzur ve güven ortamına musallat olan taşeron terör örgütleriyle mücadelesi uluslararası hukuktan kaynaklanan en tabii hakkıdır.
On bin kilometre öteden gelerek sözde kendi güvenliği için bölgeyi ateşe verenlerin ve ona karşı sessiz kalanların, yine onların taşeronlarının oluşturdukları güvenlik sorununu bertaraf etmek için harekete geçen Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı, gerek içerideki lejyonerlerin gerekse dışarıdaki emperyalizmin aparatçığı konumundaki yapıların söylemlerinin hiçbir kıymeti ve önemi yoktur.
Esed sivillere varil bombaları yağdırırken, ABD Irak'ı işgal edip 2 milyon sivili katlederken,Sisi Mısır'da darbe yapıp 3BİN kişiyi kurşuna dizerken,İsrail sokak ortasında  hergün masum Filistinli çocukları katlederken,Arakanda hergün Müslümanlar diri diri yakılırken,Yemende açlığa terk edilmiş ve emperyal hedeflerine ulaşabilmek adına katledilenlere Tek kelime etmeyen Arap birliği sözde liderleri ile Avrupa ülkeleri, Ne zaman ki Türkiye hergün kendisine saldıran Teröristlere operasyon yapmaya başladı, Hepsinin Sivil hasasiyetleri tuttu, Barış elçisi kesildiler başımıza ve Açıklama üstüne açıklama yapmaya başladılar.
Dünyanın gözleri önünde Irak'ta, Suriye'de, Mısır'da, Filistin'de, Yemende,Doğu Türkistanda Arakan'da İnsanlık katledilirken NERDEYDİNİZ?
Dün susan AB,BM,ARAP BİRLİĞİ Bugün Türkiyeye karşı cephe alarak İki yüzlülük yapıyorlar.

Siyonizmin Emperyalizmin  taşeronluğunu yapan Arap birliğinin Müslüman Arap halkını temsil etmediğine inanıyoruz. Bugün Türkiyenin mazlumları kurtarma ve  Suriyenin toprak bütünlüğünü sağlayarak gerçek sahiplerine teslim etme operasyonuna karşı çıkmaları temsil ettikleri Müslüman Arap milletine değil Siyonizmin emperyalizmin küresel güçlerin taşeronluğunu yaptıklarına en büyük delildir. 
Barış Pınarı Harekatında dökülen terörist kanıyla,  Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bütünlüğüne kasteden teröristlerle mücadele eden kahraman askerlerimizin , emniyet güçlerimizin ve masum sivil halkımızın akan  kanını ayırt edemeyen  Maalesef KKTC Cumhurbaşkanı unvanını taşıyan Mustafa Akıncı yı açıklamasından ötürü kınıyor ve derhal işgal ettiği o şerefli makamdan istifa etmesini bekliyoruz.   
Öte yandan; emperyalist ülkelerin, rejimin ve terör örgütlerinin ürettikleri şiddet dalgası sonucu yurtlarını terketmek zorunda kalan milyonlarca insanın yaşadığı trajedi karşısında üç maymunu oynayanların, Türkiye’nin mülteci sorununa ilişkin getirdiği önerileri, içi boş cümlelerle, yaptıkları açıklamalarla savuşturduklarına da hep birlikte şahit olduk. Bu yüzden; 4 milyonu aşkın mülteciyi ülkesinde barındıran Türkiye’nin, bu konuda ürettiği çözümü, sahada uygulama girişiminin ilk ayağı olan terörü süpürmek ve şiddeti durdurmak için başlattığı operasyona yönelik yapılan ve her neresinden bakarsanız bakın kaynağı dezenformasyon olan ve yalana dayalı açıklamaların hiç bir hükmü yoktur.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yetkilileri her zemin ve şartta “Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılıyız” açıklaması yapmaktadır. Fakat, hiçbir değeri tanımadan insanları katleden, şehirleri yerle bir ederek Suriyeyi insansızlaştıran stratejilerin emperyalist mimarlarının ve gerçekleştirdiği her sınır dışı operasyonla birlikte Türkiye’yi “işgalci” diyerek karalayanların sözleri her defasında boşa düşmektedir. Kaldı ki, milletimizin de devletimizin de hafızasında Suriye Arabıyla, Kürdüyle Türkmeniyle, Nusayrisi, Sünnisiyle kardeşlerimizin yurdudur.
Bu noktada ABD Başkanı Trump’ın, köksüz ve histerik bir söylemle Türkiye’yi ekonomi ile tehdit ederek harekatın sınırlarını çizme çabası ancak ve ancak hadsizlik olarak değerlendirilebilir.
Dünyanın birçok bölgesini ateşe vermiş ABD’nin başkanı, “Türkiye, benim büyük ve emsalsiz bilgeliğimle sınırları aşmak olarak değerlendirdiğim bir şey yaparsa, Türk ekonomisini yıkıp ve yok edeceğim (daha önce yaptım)" diyerek ancak ve ancak nevzuhur bir anlayışın yetersizliğini ortaya koymuştur. Zira, Türkiye Cumhuriyeti, her ne şartta olursa olsun savaşta ve barışta tarihin derinliklerinden tevarüs ettirdiği geleneğe bağlı kalmayı azmetmiş bir devlettir. Onun için her gittikleri yerde bozgunculuk çıkaranların, terör örgütleriyle iş tutanların, hatta terör örgütlerine binlerce tır silah ve mühimmat yardımı yapanların tehditleri de hiçbir şey ifade etmemektedir.
Bütün bunlardan hareketle; Samsun Milli İrade Platformu Samsunlular olarak emperyalizmin taşeron terör örgütlerinin eliyle toza dönüştürmek istediği toprakların, yeniden sahipleriyle buluşması için devletimiz tarafından gerçekleştirilen Fırat'ın doğusunu terörden temizlemek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan 
 “Barış Pınarı Harekatının” yanında durduğumuzu,desteklediğimizi ifade ediyoruz.

Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 19 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı